فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید


×
نام کاربری شما غیر فعال است. آدرسی ایمیل خود را برای فعال سازی در زیر ثبت کنید.
×

داعش چیست؟

داعش (دولت اسلامی عراق و شام) که در حال حاضر خود را دولت اسلامی می نامد، گروهی تکفیری است که بخش‌هایی از شمال سوریه و عراق را در تصرف خود دارد.

داعش فعالیت های نظامی خود را ابتدا در سوریه آغاز کرد. این گروه در اوایل حیات خود بر بخش‌هایی از شمال سوریه تسلط یافت و سپس همزمان با تحرکات نظامی در سوریه به عراق حمله کرد و موفق شد قسمت هایی از استان الانبار را در عراق بگیرد. از آن زمان تا کنون این گروه تروریستی درگیری های بسیاری با ارتش عراق و سوریه دارد. مناطق مختلفی در این دو کشور به صورت متناوب بین حکومت مرکزی و داعش رد و بدل می شود که نمونه بارز آن درگیری های مختلف در کوبانی (عین العرب) بود.

البته فعالیت‌های داعش تنها به سوریه و عراق محدود نمی‌شود و گزارش های گوناگونی از فعالیت های این گروه در مصر٬اردن٬ لیبی و مناطق دیگر گزارش شده است.

داعش سودای حکومت بر منطقه بزرگی را در سر می پروراند. در نقشه ترسیمی آن ها علاوه بر حکومت شام و عراق٬ حکمفرمایی از شمال آفریقا تا خراسان بزرگ ترسیم شده است و قصد دارند پله پله به هدف خود نزدیک شوند.

اما نام داعش چیزی متفاوت از تمام توصیفاتی است که از این گروه در خط های بالا ارایه دادیم. داعش این روزها برای ما هم معنی توحش و خوی وحشی گری است. کمتر فردی است که این روزها تصاویر سر بریدن و سلاخی کردن انسان ها را توسط افراد این گروه در رسانه ها ندیده باشد. گروهی که خود را مسلمان می دانند و در عین حال از انجام هیچ جنایتی دریغ نمی کند.

این گروه تکفیری تروریستی٬ بارها حملات پراکنده ای را در شهرهای مذهبی عراق از جمله سامرا انجام داده و هر ازچند گاهی تهدیداتی پیرامون حمله به کربلا کرده است که هر بار با پاسخ محکم مراجع و شیعیان مواجه است.

«کرب و بلا» در راستای رسالتی که برای خود تعریف کرده است در قالبی جدید و متفاوت اقدام به پوشش اخبار برگزیده داعش به صورت مکان محور کرده است تا مخاطبین این سایت هر روز از آخرین تحرکات داعش در عراق باخبر شوند.