پس از حمله تک‌تیراندازهای گروه تروریستی داعش به کاروان زائران امام سجاد در روستای الوحده در 35 کیلومتری جنوب کرکوک، یکی از زائران به‌شدت زخمی شد.

به گزارش شبکه العالم، به نقل از " سومریه نیوز " همزمان با 25 محرم‌الحرام و شهادت چهارمین امام شیعیان جهان، حضرت زین‌العابدین (ع)، هزاران شیفته اهل‌بیت برای زیارت مقام آن حضرت رهسپار شهر داقوق شدند.

"امیر خوا کرم" رئیس شورای شهر "داقوق" گفت: انتظار می‌رود بیش از 20 هزار نفر در این مراسم شرکت کنند.

در این حال یک منبع امنیتی به "سومریه نیوز" گفت: شامگاه دیروز چهارشنبه، در پی حمله تک‌تیراندازهای داعش به کاروان زوار در روستای "الوحده" از توابع شهر داقوق در 35 کیلومتری جنوب کرکوک، یکی از زائران به‌شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

این منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد: به دنبال این حادثه، نیروهای پلیس عراق و پیشمرگه این منطقه را به محاصره خود درآوردند.

رئیس شورای شهر داقوق گفت: بیش از 20 هزار زائر برای زیارت مقام زین‌العابدین (ع) در شهر داقوق به سر می‌برند و نیروهای امنیتی و پیشمرگه کرد برای حفظ جان زائران، اوضاع امنیتی را کنترل می‌کنند.

مقام حضرت زین‌العابدین (علیه‌السلام) در روستای "زین‌العابدین" از توابع منطقه داقوق در استان کرکوک قرار دارد و هرساله هزاران تن از دوستداران آن امام همام از استان‌های مختلف عراق و دیگر کشورهای عربی و غیرعربی برای زیارت رهسپار این مکان می‌شوند.

حضرت زین‌العابدین (علیه‌السلام)، چهارمین امام شیعیان در 25 محرم سال 95 هجری در سن 57 سالگی به شهادت رسید و در قبرستان بقیع در جوار مزار عموی بزرگوارش امام حسن (ع) به خاک سپرده شد.