به گزارش ابنا، مسئول ارتباطات عمومی منطقه کوبانی کردستان عراق در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "الجزیره عربی" اعلام کرد که نیروهای داعش در ساعات گذشته از سه سمت شرق، غرب و جنوب، منطقه کوبانی را تحت حمله قرار داده اند و با وجود مقاومت‌های انجام شده، توانسته اند پیشروی‌های قابل توجهی نیز داشته باشند.

 «ابراهیم کوردو» در مورد حمله داعش گفت: نکته قابل توجه در حملات داعش به این مناطق،استفاده این گروه تکفیری ـ تروریستی از امکانات و تجهیزات نظامی با کیفیت بالا است. آنها حداقل از تانک، توپ‌های جنگی و سلاح های سنگین پیشرفته برخوردار هستند.

وی با بیان این‌که هم اکنون درگیری‌ها ادامه دارد، افزود: روستاهای مهمی مانند تزکنیه، حوالت، جورن، بندرخان، بیرعرب، ابوحیه، بطیدا، ذرک و... که تعدادشان به 21 روستا می رسد، به‌دست نیروهای داعش افتاده است.

از سوی دیگر شبکه رویترز نیز با استناد به منابع نظامی کردی اعلام کرد: نیروهای کرد مشغول به رزم در منطقه به‌شدت نیازمند کمک‌های نظامی و تسلیحاتی جدید هستند. آنها اعلام کرده اند که با توجه به برخورداری نیروهای داعش از سلاح های پیشرفته و سنگین، توان مقابله با آنها را از دست داده‌اند.