در این فیلم که از طریق صفحه توئیتر منتسب به گروه تروریستی داعش منتشر شده است، 'شاهد الله شاهد' سخنگوی سابق گروه تحریک طالبان پاکستان به همراه دهها نفر دیگر از شبه نظامیان گروه طالبان دیده می شوند که وحدت و وفاداری خود را به داعش اعلام می کنند.
شاهدالله شاهد در اواخر مهر ماه سال جاری نیز با انتشار یک پیام صوتی، به صراحت اعلام کرده بود: من با 'ابوبکر البغدادی' (رهبر گروه تروریستی داعش) اعلام ائتلاف می کنم و از این پس از همه دستوارت او پیروی می کنم. این ائتلاف، ائتلاف میان کل طالبان پاکستان با داعش نیست، بلکه صرفا ائتلاف من و پنج نفر از اعضای ارشد طالبان با داعش است.
** روایت های مختلف از حضور داعش در پاکستان 
پاکستان که سال ها با مشکلی اساسی به نام تروریسم و حضور گروه های مختلف شبه نظامی و تروریستی مواجه است، به صورت بالقوه از پتانسیل بالایی برای حضور عوامل داعش برخوردار است.
عبدالمالک بلوچ سروزیر ایالت بلوچستان پاکستان که عالی ترین مقام دولتی در این ایالت است، روز هفدهم مهر ماه گذشته اعلام کرد که نمی توان احتمال حضور عناصر گروه تروریستی - تکفیری داعش را در این ایالت جنوب غربی پاکستان رد کرد.
«صاحب زاده ابوالخیر محمد زبیر» رییس حزب «جمعیت علمای پاکستان» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاکستان گفت که داعش به داخل پاکستان نفوذ کرده است و از سوی برخی گروه های تروریستی و شبه نظامی در این کشور، حمایت می شود.
وی با هشدار نسبت به خطر حضور داعش در پاکستان گفت: این موضوعی بسیار خطرناک برای کشور است و دولت پاکستان باید برای پیش گیری از فعالیت ها و اقدامات داعش در این کشور، فورا اقدام جدی صورت دهد.
درهمین حال، «فرید احمد پاراچا» معاون حزب جماعت اسلامی پاکستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که باور ندارد عوامل داعشدر پاکستان نفوذ کرده باشند. 
او هم به بیانیه های رسمی و منابع دولتی استناد می کند و می گوید که هیچ گونه گزارش رسمی وجود ندارد که حضور داعش را در پاکستان تایید کند. 
چندی پیش برخی رسانه های پاکستان عکسی را از نقش بستن نام اختصاری گروه تروریستی داعش به زبان انگلیسی بر ری یک دیوار منتشر کردند و در توضیح این عکس مدعی شدند: این عکس مربوط به یکی از دیوارهای شهر کراچی است و نشان می دهد که داعشی ها در کراچی حضور دارند؛ ادعایی که صرفا از طریق انتشار یک عکس نه چندان مستند، قابل اثبات و استناد نیست.
در اوایل شهریور ماه سال جاری، اخباری در برخی رسانه های پاکستان منتشر شد که افرادی از گروه تروریستی داعش با نفوذ به مناطقی از پاکستان در نزدیکی مرز این کشور، کتابچه هایی را در تبلیغ افکار و عقاید گروه داعش بین مردم منطقه توزیع کردند.
اخیرا هم اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه یک کتاب به زبان اردو در تبلیغ سیاست ها و تفکرات داعش، در قالب یک فایل نرم افزاری پی.دی.اف، از طریق پست الکترونیک در اختیار گروهی از خبرنگاران و مردم پاکستان قرار گرفته است.
با وجود تمام این گزارش ها و هشدارها، مقامات دولتی پاکستان همچنان حضور داعش در این کشور را رد می کنند و می گویند تا کنون «گزارش رسمی» مبنی بر حضور عوامل این گروه تروریستی در پاکستان دریافت نکرده اند.