به گزارش شبکه العالم، مبارک راشد آل رشود در حالی به هلاکت رسیده است که دو برادر دیگر وی نیز در عراق و سوریه کشته‌شده‌اند، اما برادر چهارم آن‌ها همچنان زیر پرچم داعش فعالیت می‌کند.

گروهک تروریستی داعش از کشته شدن یکی از عناصر خود به نام مبارک راشد آل رشود در حمله به منازل عشایر عضو جنبش بیداری خبر داد. جنبش بیداری گروهی متشکل از عشایر سنی است که از آغاز اشغال عراق و شروع فعالیت القاعده به مبارزه با گروه‌های تروریستی برخواسته است.

مبارک 18 ساله اخیراً پس از کشته شدن برادر بزرگش "عبدالعزیز" در عراق و نیز برادر دیگرش "عبدالله" در سوریه، به داعش پیوست و برادر چهارم آن‌ها همچنان در کنار این گروهک تروریستی می‌جنگد.

در ابتدا مبارک آل رشود سعی کرد تا با پای پیاده به‌صورت غیرقانونی عازم سوریه شود، اما بازداشت شد و دستگاه امنیتی در مرز عربستان گذرنامه وی را مصادره کردند و 2 ماه را در زندان بسر برد، اما به‌محض اینکه آزاد شد به سمت سوریه حرکت کرد و به اردوگاه‌های داعش در استان "لاذقیه" پیوست و در آنجا برای فعالیت‌های تروریستی آموزش‌های لازم را دید و دوره‌های موسوم به "آموزش‌های شرعی" را پشت سر گذاشت، سپس خواستار سفر به عراق و ثبت‌نام در فهرست "انتحاری‌ها" شد. گفته می‌شود فرمانده اردوگاه داعش ابتدا با درخواست وی مخالفت کرد، اما سپس وی را به عراق اعزام کرد.

مبارک از لاذقیه به سمت عراق حرکت کرد، اما منصرف شد و به یکی از گروهان های داعش ملحق شد و به جنگ با ارتش سوریه مشغول شد تا اینکه در حمله‌ای مسلحانه زخمی شد. سپس مدتی در حلب به فعالیت‌های تروریستی اقدام کرد و بار دیگر خواستار سفر به عراق شد و در فهرست انتحاری‌ها ثبت‌نام کرد. ازاین‌رو از حلب به سمت عراق حرکت کرد و منتظر نوبت خود برای انجام عملیات انتحاری شد.

مبارک در عراق به حمله به خانه‌های مسکونی و کار گذاشتن بمب‌هایی که ارتش عراق را هدف قرار می‌داد، مشغول شد تا اینکه در جمعه گذشته در حمله به خانه‌ای مسکونی در عراق به هلاکت رسید.