"علی جاس المیتوتی"، عضو اتحاد گروه‌های ملی (اهل تسنن) در پارلمان عراق در سخنانی عنوان داشت: در درگیری‌های آتی الانبار، سرایا السلام وابسته به جریان صدر نیز مشارکت خواهند داشت و این نیروها اخیراً برای پشتیبانی از نیروهای استان الانبار وارد پایگاه "الاسد" شدند و این درگیری‌ها تعیین‌کننده خواهد بود.

این عضو پارلمان عراق افزود: مشارکت سرایا السلام در درگیری‌های آتی الانبار با هماهنگی با مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: یک هیئت عالی‌رتبه از عشایر که نماینده عشایر هیت و الانبار بودند، حدود یک هفته قبل با مقتدی صدر دیدار کردند و این توافق حاصل شد که نیروهای سرایا السلام وارد استان الانبار شده تا آن را از کنترل داعش بیرون آورند.

المیتونی گفت: مقتدی صدر به سرایا السلام دستور داده است عشایر الانبار را برای مقابله با داعش در درگیری‌های آتی به سلاح مجهز کنند و تعداد نیروهای سرایا السلام که در این درگیری‌ها مشارکت خواهند کرد، به 2000 تن می‌رسد.

این مقام عراقی گفت: نیروهای امنیتی که سرایا السلام و عشایر الانبار از آن‌ها حمایت می‌کنند، اولین درگیری‌های خود با داعش را در منطقه هیت ترتیب خواهند داد، چراکه کنترل داعش بر این منطقه باعث شده است که کمک‌رسانی‌ها به پایگاه هوایی الاسد قطع شود.