نام "ایمان البغا" استاد یکی از دانشگاه‌های عربستان، بار دیگر در صدر فهرست شماری از سرکردگان داعش مشاهده‌شده است که اقدام به امضای یکی از مهم‌ترین بیانیه‌های این گروهک تروریستی کرده‌اند. این بیانیه هفته پیش از سوی گروهک موسوم به "جبهه اسلامی" طرفدار داعش و با عنوان "نخبگان علمی حامی دولت خلافت" صادر گردیده است.
ناظران پیش‌بینی می‌کنند قرار گرفتن نام "البغا" در فهرست سرکردگان داعشی امضاکننده این بیانیه، مقدمه‌ای برای انتصاب وی در یکی از پست‌های مهم این تشکیلات تروریستی باشد تا بدین‌وسیله به اولین زنی تبدیل شود که در گروهک دارای افکار زن ستیزانه داعش، به منصب مهمی گماشته می‌شود.
روزنامه الحیات چاپ لندن دراین‌باره می‌نویسد: ایمان البغا در این بیانیه اقدام به ذکر دلایل خود برای توجیه معرفی البغدادی به‌عنوان خلیفه و ترغیب دیگران به بیعت با وی و پیوستن به گروهک تحت سرکردگی وی کرده است و ازجمله مهم‌ترین مطالب ذکرشده در این بیانیه، تشویق دیگران به پیوستن به گروهک تروریستی داعش است.
همچنین شماری از افرادی که از آن‌ها به‌عنوان "عالم دین" یادشده است، اقدام با امضای این بیانیه کرده‌اند که در صدر آن‌ها نام ایمان البغا قرار دارد و از وی به‌عنوان "استاد دانشگاه، دکترای فقه و اصول" یادشده است.
علاوه بر این، شماری دیگر از عربستانی‌های عضو داعش، ازجمله سرکرده‌های "شرعی" آن، ابوبلال ناصر حربی، ابوالمنذر الحربی و همچنین مسئول رسانه‌ای آن، عناصر شاخه "خوراسان" این تشکیلات، مسئول نظامی داعش و قاضی منطقه وسط در تشکیلات القاعده در کشورهای مغرب عربی، اقدام به امضای این بیانیه نموده‌اند.
 اواخر ماه اکتبر گذشته، ایمان البغا، با کناره‌گیری از منصب خود به‌عنوان استاد دانشگاه الدمام در عربستان، به تشکیلات تروریستی داعش پیوست و این امر جنجال فراوانی پدید آورد.