به گزارش کرب‌و‌بلا، حمید احمدی در نشست علمی و آموزشی با عنوان فرهنگ حسینی‌ در بندرعباس اظهار داشت: به برکت خون امام حسین (ع) و تلاش و کوشش پیرغلامان، حرکت اباعبدالله الحسین (ع)، آن‌گونه که شایسته بود در جهان تبیین و تشریح شده است.

وی در ادامه گفت: پیاده‌روی عظیم اربعین به یک مانور قدرت و اقتدار پیروان اهل بیت (ع) در جهان تبدیل شده که این حرکت بزرگ و ارزشمند از برکات حرکت امام حسین (ع) بوده است.

وی تصریح کرد: اربعین این اقتدار را به شیعیان بخشید که به دلیلی عشق و ارادت خاصی که به سیدالشهدا (ع) داشتند نسبت به وحشت روانی دشمن بی‌اعتنا شدند و با شکوه خاصی مراسم اربعین را در کربلا برپا کردند.

‌احمدی ابراز داشت: به فرموده مقام معظم رهبری، سیدالشهدا محور اصلی است و با برافراشتن پرچم اباعبدالله الحسین (ع) همه پرچم‌ها و راه‌ها حفظ می‌شود.

وی با اذعان به اینکه رسانه‌های ملی به خوبی این مراسم را پوشش دادند، گفت: پیرغلامان در تبیین معارف این اقدام عظیم و بی نظیر نقش مهم و اساسی دارند، چرا که مردم باید بدانند فلسفه تشکیل این حرکت بزرگ چیست.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین کشور در پایان اظهار داشت: با وجود تلاش دشمن برای خشن جلوه دادن چهره اسلام، شرایطی ایجاد شده که نهضت حسینی به خوبی به عموم به ویژه نسل جوان شناسانده و معرفی شده و این مهم در سایه تلاش، همت و نفس پاک پیرغلامان محقق شده است.