به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام»، شماری از نمایندگان پارلمان عراق با اعلام خبر کشته شدن ۳۰۰ نظامی ارتش به دست عناصر گروه تروریستی داعش در منطقه صقلاویه، اعلام کردند داعش برای کشتار این نظامیان از گاز سمی کلر استفاده کرده است.

علی البدیری در کنفرانسی خبری در مقر پارلمان گفت: تروریست‌های داعش پس از محاصره بیش از ۴۰۰ نظامی در صقلاویه، از گاز کلر استفاده کردند که این امر به خفگی بسیاری از نظامیان منجر شد ضمن اینکه عناصر داعش چندین خودروی انفجاری را در داخل مقر این نیرو‌ها منفجر کردند.

وی افزود: جنایت صقلاویه در واقع اسپایکر دوم است زیرا به کشتار ۳۰۰ نظامی ارتش منجر شده است.

دیروز نمایندگان پارلمان و برخی از فعالان مدنی فاش ساختند منطقه صقلاویه تقریباً سقوط کرده و به دست داعش افتاده است زیرا بسیاری از نظامیانی که محاصره‌شده‌اند کشته شدند، آن دسته از نظامیانی که نجات‌یافته‌اند با تلفن همراهشان با دوستانشان تماس گرفتند اما به‌جای دوستانشان، عناصر داعش به تلفن‌ها پاسخ دادند.

در این حال شبکه المیادین گزارش داد: شکست‌های ستیزه جویان داعش در برابر نیروهای ارتش عراق در مناطق مختلف این کشور ادامه دارد.

نیروهای مسلح عراق پس از یک هفته عملیات در منطقه الضلوعیه در استان صلاح‌الدین توانستند محاصره این منطقه را بشکنند. داعش قصد داشت با تصرف الضلوعیه خط پشتیبانی بغداد به صلاح‌الدین را قطع کند.

نیروهای مسلح عراق در استان الانبار هم موفق شدند دویست و پنجاه نیروی ارتش را از محاصره داعش در الصقلاویه خارج کنند.

 


به نقل از ابنا