به گزارش کرب و بلا، بعد از وقفه‌ای دوساله نخستین کاروان عتبات دانشگاهیان، روز چهارشنبه چهارم اسفندماه وارد کربلا شد و مورد استقبال مسئولان دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق قرار گرفت.

 

مسئول دفتر نمایندگی بعثه رهبری در عراق در این مراسم فرصت حضور در کربلا را فرصتی مغتنم برای خودسازی خواند و به دانشجویان توصیه کرد در این فرصت کم برای توشه برداری، کسب معرفت و دشمن‌شناسی تلاش کنند.

 

«حجت‌الاسلام حسین بهجتی» با تبیین جریان‌های فکری عاشورا افزود: در کربلا ما با سه جریان فکری و سه دسته از انسان‌ها مواجه بودیم، عده‌ای مانند «حر بن یزید ریاحی» فرصت را غنیمت شمرده و مطیع امر خدا و ولی خدا شدند، عده‌ای دیگر مانند «طرماح بن عدی» تعلل و فرصت سوزی کردند و عده‌ای دیگر نیز مانند «عمر سعد» فرصت‌طلب بودند و جریان عاشورا را به فرصتی برای دستیابی به مطامع خود تبدیل کردند.

 

وی با اشاره به تداوم عاشورا در امتداد زمان، کربلای امروز را نیز فرصت مناسبی برای کسب بصیرت، معرفت و شناخت مسیر الهی خواند و به دانشجویان توصیه کرد همان‌طور که حسین بن علی سفیر خدا است آنها نیز سفیران امام حسین (ع) در دانشگاه باشند و فرهنگ و اندیشه‌های آن حضرت را در دانشگاه‌ها بیان کنند و با عمل به آنها، زمینه تسری و جاری و ساری شدن این فرهنگ عاشورایی را در جامعه دانشگاهی فراهم کنند.

 

یادآور می‌شود بعد از وقفه دوساله در فرایند اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات که به دلیل شیوع بیماری کرونا رخ داد، با موافقت سازمان حج و زیارت و ستاد عمره و عتبات دانشجویان، سفر کاروان‌های دانشجویی به عتبات از سر گرفته شد.