به گزارش کرب و بلا، اولین جلسه کارگروه هماهنگی برگزاری مراسم ماه محرم و صفر به ریاست «حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی» رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و با حضور «حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری» رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، «ایرج حریرچی» معاون کل وزیر بهداشت، «حسین قاسمی» دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و جمعی دیگر از مسئولان، در محل سالن نشست‌های وزارت کشور برگزار شد.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ابتدای این نشست، با تشکر از اقدامات جهادی کادر پزشکی در ایام کرونا بر رعایت موارد بهداشتی به‌عنوان یک تکلیف دینی تاکید و ترویج این تکلیف دینی را از وظایف تبلیغی سازمان عنوان کرد.

 

حجت‌الاسلام قمی در ادامه تأکید کرد: ما در سازمان تبلیغات اسلامی، بنابر رسم سالهای گذشته، مدیریت و مسئولیت برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهداء (ع) را بر عهده گرفته‌ایم و با توجه به شرایط امروز کشور، ملزم هستیم که موارد بهداشتی کاملاً رعایت شود و در این رابطه، با جدیت بسیار اقدام خواهیم کرد.

 

وی همچنین تصریح کرد: ما هم به اقامه عزاداری موظف هستیم و هم به حفظ سلامت عزاداران و به فضل خداوند، اجازه نخواهیم داد خطرات به برکات و معنویت این مراسم‌ ضربه وارد کند.

 

ریاست سازمان تبلیغات اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه به دستور العمل های ستاد کرونا پایبند هستیم خاطر نشان کرد: از طرح‌ها و ایده‌هایی که از سمت دستگاه‌ها و ارگان‌های به سازمان تبلیغات ارسال شوند، استقبال می‌کنیم.