به گزارش سایت کرب‌و بلا٬ با نزدیک شدن به زمان اکران عمومی فیلم رستاخیز ساخته احمد رضا درویش و با توجه به اخبار و حواشی ضد و نقیض پیرامون محتوای این اثر که ساخت آن بالغ بر 10 سال زمان برده است گفت‌و گویی با دبیر اول کمسیون فرهنگ و هنر مجلس شورای اسلامی صورت گرفت و نظر این کمسیون در مورد رستاخیز اعلام شد.

 

سید مرتضی حسینی با ذکر این نکته که بنده هنوز این اثر را مشاهده نکرده‌ام گفته‌های خود را آغاز کرد و گفت: اما من اخبار و گزارشات مربوط به رستاخیز را از طریق سایت‌ها و نماینده کمسیون که برای تماشای فیلم انتخاب شده بود پیگیر و مطلع می‌شوم.

 

وی افزود طی گزارش معاون پارلمانی وزیر ارشاد که به کمسیون ارائه کرد حدود 60 مورد ایراد به این فیلم وارد شده و برای گرفتن مجوز برای اکران نیاز است تا این ایرادات تصحیح بشود و پس از برطرف کردن مشکلات اجازه اکران گرفته است و مشکلی برای نمایش عمومی آن وجود ندارد.

 

دبیر اول کمسیون‌ فرهنگ و هنر مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: کمسیون با توجه به گزارشات ٬انتقاد شدیدی به رستاخیز داشت اما با توجه به گزارشات معاون پارلمانی نظر مساعد دوستان جلب شده و ان شاالله با دعوت وزیر بنا بر تماشای این فیلم در اولین فرصت را داریم.

 

رستاخیز روایتی داستانی از واقعه عاشورا است که در آن بکیر بن حر ریاحی پیک ویژه دربار یزید و در ابتدا به عنوان یکی از افراد سپاه حر در مقابل امام حسین (ع) قرار می‌گیرد اما با اتفاقاتی که برای وی رخ می‌دهد در سپاه ظلم باقی نمی‌ماند.