به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام»، محسن نظافتی صبح امروز گفت: نخستین گروه زائران ایرانی فردا به زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند و لیالی قدر را در کربلای معلی یا نجف اشرف خواهند بود.
وی با اشاره به توقف 15 روزه اعزام‌های عتبات از ابتدای ماه مبارک رمضان افزود: هم‌اکنون ستادهای خدمات‌رسانی به زائران در عراق فعال شده و آماده خدمت‌رسانی هستند.
مدیرکل عتبات سازمان  حج و زیارت با اشاره به این که اعزام‌های عتبات تنها به صورت هوایی انجام خواهد گرفت، بیان کرد: در روز اول اعزام‌ها 500 زائر در قالب 12 کاروان طی 2 پرواز به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.
وی با بیان این که هزینه سفر به عتبات در مرحله جدید اعزام‌ها هشت تا 10 درصد کاهش یافته است، توضیح داد: این رقم در ایام ماه مبارک رمضان 16 تا 20 درصد است. 
نظافتی با اشاره به این که اعزام‌های مرحله جدید از هشت ایستگاه پروازی در کشور به سمت نجف اشرف انجام خواهد شد، ادامه داد: در مرحله جدید اعزام‌های عتبات، زیارت کاظمین همچنان در برنامه سفر نیست و متقاضیان سه روز در کربلا و چهار روز در نجف یا بالعکس اقامت می‌کنند. 
وی در خصوص بسته‌های سفر 3 و 4 اظهار داشت: اعزام زائران در قالب این بسته‌ها بعد از ماه مبارک رمضان انجام خواهد گرفت.
این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت بیان کرد: اولین پروازهای دور جدید اعزام‌های عتبات فردا از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران و فرودگاه کرمان انجام خواهد گرفت.
نام‌نویسی متقاضیان در کاروان‌های مرحله جدید عتبات از دهم تیر ماه آغاز شده و ثبت‌نام در کاروان‌ها همچنان ادامه دارد.
مرحله جدید اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات از فردا آغاز شده و تا چهارم مهر ماه ادامه خواهد داشت.

 


به نقل از پایگاه خبری سازمان حج و زیارت