به گزارش «سایت تخصصی امام حسین علیه السلام»، مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه از نیمه اول ماه مبارک رمضان تاکنون روزانه 2 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده‌اند، اعلام کرد: پس از اتمام مرحله فعلی اعزام که 28 مرداد ماه پایان پذیرفت، زائران از 29 مرداد تا 15 مهرماه به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

مسعود اخوان همچنین تاکید کرد: پیش‌ثبت‌نام مرحله بعدی اعزام زائران از اواسط شهریور آغاز می‌شود و اعزام این گروه از 16 مهرماه سال جاری انجام خواهد پذیرفت.
مدیر کل عتبات عالیات با اعلام اینکه تاکنون روزانه 2 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده‌اند، گفت: از این پس این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد.
این مقام سازمان حج و زیارت همچنین افزود: اعزام به عتبات عالیات در مدت‌زمان هفت روز انجام می‌شود که بنابه تقاضای گروه‌ها می‌توان این مدت‌زمان را از چهار روز تا چهارده روز تغییر داد.
مسعود اخوان در ادامه به زائران عتبات عالیات توصیه کرد: حتما با گروه‌های مجاز و بر اساس هماهنگی با دفاتر تحت پوشش سازمان حج و زیارت به عتبات عالیات مشرف بشوند و از مراجعه به مراکز و افراد غیرمجاز پرهیز کنند. وی همچنین متوسط هزینه اعزام چهار روزه را 600 هزار تومان و هزینه اعزام هفت روزه را 780 هزار تومان اعلام کرد.
مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در پایان با اشاره به امنیت نسبی حاکم بر کشور عراق و همچنین قرارداد شرکت شمسا با شرکت‌های امنیتی داخل عراق و استفاده از اسکورت‌های این شرکت‌ها گفت: تاکنون مشکلی در این زمینه بروز نکرده است و زائران می‌توانند با آرامش به این سفر زیارتی بروند. 


به نقل از: حج نیوز