به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام»، در بخشی از ویژه‌برنامه «کوی محبت» گزارشی از وضعیت توسعه حرم حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام با حضور حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، پخش شد.

در بخش‌هایی از این گزارش،  پلارک درباره وضعیت توسعه حرم امام حسین علیه‌السلام گفت: اگرچه برخی از فعالیت‌های توسعه حرم‌های عتباب عالیات موازی با یکدیگر جلو می روند اما طرح توسعه حرم سیدالشهدا علیه‌السلام به عنوان گام دوم  بعد از توسعه حرم‌ امام علی علیه‌السلام انجام می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: تجمیع و یکسان‌سازی دو حرم امام حسین علیه‌السلام و حضرت ابوالفضل علیه‌السلام را در طرح توسعه خواهیم داشت. یک فضای زیارت طرح جامع، طراحی کردیم البته برای انجام تمام و کمال این طرح مشکلات زیادی داشتیم. شعاع دویست متری از نقطه مرکزی و بین‌الحرمین در نظر ما بود که مذاکرات مفصلی با مقامات محلی  داشتیم. آن‌ها را مجاب کردیم و این طرح تصویب شد. در این طرح آمده است که ظرف صد سال آینده هرگونه ساخت و ساز در اطراف حرم باید با مجوز تولیت‌ها صورت گیرد.

پلارک تاکید کرد: ممکن است اجازه ساخت‌و‌ساز به افراد داده شود اما با فاصله‌ای دورتر از طرح جامع و اگر در طرح یا اطراف آن باشد، تعهد می‌دهند که بدون ادعا هر زمان که تولیت حرم‌ها لازم بداند تخریب کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تاکید کرد: طرح جامع در فواصل دویست متری حرم حضرت عباس علیه‌السلام و حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام است. 

 

 


به نقل از تسنیم