به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام»، محسن نظافتی از اجرایی شدن طرح سفر زیارتی سه روزه عتبات عالیات به صورت آزمایشی در تابستان امسال خبر داد و گفت: در صورت تصویب این طرح، نام‌نویسی برای سفر سه روزه عتبات از نیمه دوم ماه مبارک رمضان آغاز می شود.
وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده درباره این طرح، خاطر نشان کرد: کوتاه شدن سفر زیارتی عتبات به معنای کاهش هزینه سفر به نصف قیمت نیست، بلکه هزینه آن به نسبت قیمت یک هفته‌ای گران‌تر خواهد شد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در توضیح این مطلب افزود: تمام خدماتی که برای یک سفر هفت روزه ارائه می‌شود مانند اخذ ویزا، عوارض خروج از کشور، حمل و نقل داخل عراق و بلیت هواپیما در این دو سفر یکسان است.

وی ادامه داد: اگر چه در این سفر زیارتی تعداد روزها کمتر است، اما مردم تصور نکنند که چون سه یا چهار روزه است، پس هزینه‌هایی که باید برای نام‌نویسی پرداخت کنند به نصف کاهش پیدا می‌کند.
نظافتی با بیان اینکه طرح سفر زیارتی سه روزه عتبات پس از تصویب به صورت آزمایشی در سه ماه تابستان اجرایی خواهد شد، گفت: در صورتی که زائران از این طرح استقبال کنند، آن را ادامه می‌دهیم اما در صورت عدم رضایت، براساس همان سفر هفت روزه اقدام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سفر سه روزه عتبات به صورت هوایی و در سه روز پایان هفته انجام می‌شود، تصریح کرد: این سفر زیارتی برای افرادی طراحی شده است که فرصت کمی دارند و می‌خواهند حداکثر استفاده را ببرند.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، زائران متقاضی پس از ثبت‌نام و مشخص شدن تاریخ عزیمت، چهارشنبه صبح عازم نجف شده و جمعه عصر از فرودگاه بغداد به میهن باز می‌گردند.
وی اظهار داشت: زائران در روز نخست بارگاه مطهر امام علی علیه‏‌السلام را زیارت می‌کنند، در روز دوم به زیارت حرم مطهر امام حسین علیه‏‌السلام و حضرت ابوالفضل‌العباس علیه‌‏السلام می‌روند و در روز سوم حرمین امامین جوادین علیهما‏‌السلام را زیارت خواهند کرد.
نظافتی خاطر نشان کرد: سفر زیارتی سه روزه عتبات بیشتر برای زائرانی طراحی شده است که تمایل دارند شب جمعه که شب زیارتی امام حسین علیه‏‌السلام است، در کربلا حضور داشته باشند که امیدواریم خواسته این افراد را برآورده کند.

 

 


برگرفته از خبرگزاری حج