به گزارش کرب و بلا،امور بین‌الملل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با هدف پوشش مستمر رویدادهای مذهبی در اعتبای مقدسه کشور عراق بویژه کربلای معلی و نجف اشرف، همزمان با ماه مبارک رمضان اقدام به راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی «حبیب» به عنوان نخستین رسانه اختصاصی عتبات عالیات نموده است.

 

با توجه به اینکه کشور عراق بواسطه وجود اماکن مقدسه و مضجع نورانی ائمه بزرگوار بویژه امیرالمؤمنین (ع) و حضرت سیدالشهدا (ع) کانون توجه شیعیان و ارادتمندان حضرات معصومین از سراسر جهان است، پوشش زنده و دائمی برنامه‌ها و رویدادهای مذهبی این اماکن امری ضروری است که تاکنون با وجود تلاش‌های رسانه‌ای در طول سال اما به طور اختصاصی شبکه‌ای برای مخاطبان این برنامه‌ها وجود نداشته است.

 

امور بین‌الملل صدا و سیما با توجه به این ضرورت و با هدف ترویج مکتب سیدالشهدا (ع) و پوشش مستمر برنامه‌ها از اماکن مقدسه عتبات عالیات در طول سال به خصوص در ایام خاص  و مناسبت‌های مذهبی، اقدام به راه‌اندازی تبویزیون اختصاصی «جبیب» نموده است.

 

این شبکه تلویزیون اینترنتی هم اکنون در بستر نرم‌افزار‌های «سپهر» و تلوبیون در مرحله پخش آزمایشی هر شب حدود چهار ساعت برنامه مختلف دعا، گفتگو، مناجات و ... در حال پخش دارد. ضمن اینکه همه برنامه‌هایی که از شبکه‌های مختلف سیما از اعتاب مقدسه پخش خواهد شد از بستر این تلویزیون اینترنتی نیز پخش می‌شود.

 

استودیوی مرکزی پخش تلویزیون اینترنتی «حبیب» در کربلای معلی قرار دارد و دفتر نمایندگی صدا و سیما در عراق عهده‌دار تولید و پخش این شبکه است.