به گزارش کرب و بلا، سامانه «تکیه» وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به حاکم شدن شرایط کرونایی در محرم و صفر امسال، اقدام به پخش زنده و رایگان اغلب مراسم و محافل حسینی برگزاری شده در هیئات مذهبی سراسر کشور کرد.

 

«علی معصومی»؛ مدیر مسئول این سامانه با اعلام این خبر گفت: «تکیه» مرجع رسمی پخش زنده هیئات‌ مذهبی کشور است که با ایجاد بستر آنلاین، این امکان را به آن‌ها می‌دهد تا در سراسر کشور جلسات خود را به صورت رایگان پخش زنده کنند و  مردم نیز در طول ایام عزاداری در این سامانه بدون محدودیت به تمامی مراسم‌ها دسترسی داشته و با انتخاب شهر و مداح به صورت زنده مداحی‌ها و مراسم‌ها را تماشا کردند.

 

وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی با همراهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مشارکت اپراتورها، در جهت رفع مشکلات مالی و همچنین دسترسی آسان و بدون مشکل، هزینه ترافیک و همچنین هزینه دسترسی به سامانه تکیه را رایگان کرد که این مزیت همچنان نیز برقرار است.

 

مدیر مسئول سامانه تکیه تصریح کرد: این سامانه از ابتدای آغاز به کار تا پایان ماه صفر، 300 هیئت را در 80 شهر مختلف مورد پوشش قرار داد  و تنها در بستر اینستاگرام که امکان گزارش‌گیری راحت‌تری وجود دارد، یک میلیون و 500 هزار بازدید  به ثبت رسیده و در سایت تکیه نیز شاهد بازدید  با رقم 45 هزار هستیم.

 

وی افزود: همچنین در این سامانه به صورت همزمان و در چندین هیئت، بازدید مجموعاً 70 هزار نفر به ثبت رسیده است و هیئت‌های عزاداری می‌توانند به صورت برخط، پخش زنده جلسات خود را علاوه بر صفحه اختصاصی هیئت در تکیه از طریق هشت کانال دلخواه (وبسایت هیئت، اینستاگرام، روبیکا، سروش پلاس، هیئت آنلاین، آپارات، و…) نیز ارائه کنند.

 

معصومی تأکید کرد: در آینده نزدیک آرشیو کامل و جامعی از صوت‌ها و تصاویر مراسم‌های مذهبی سال‌های مختلف در سامانه «تکیه» بارگذاری و در قالب سایت و نرم‌افزار در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

 

وی در پایان سخنان خود با اشاره به نزدیک بودن ایام فاطمیه و بیان این مطلب که به دلیل شرایط آب و هوایی، شاید هیئات‌ مذهبی نتوانند جلسات خود را در فضای باز برگزار کنند و ناچار به برگزاری جلسات مجازی شوند، گفت: هیئات‌ مذهبی سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سامانه تکیه «tekye.net» و ارائه شماره ثبت هیئت و اطلاعات مدیر مربوطه، درخواست خود را ثبت و ظرف مدت کوتاهی دسترسی کاربری به منظور پخش زنده مراسم مذهبی از طریق پیامک را دریافت کنند.