به گزارش کرب و بلا، کتاب خواندنی «همه نوکرها» نوشته «حجت‌الاسلام محمدرضا حداد پور جهرمی» با نگاهی نو و قلمی جدید، ماجرای خروج حضرت اباعبدالله (ع) از مدینه و بعد سفرشان همراه با  اهل‌بیت بزرگوارشان تا رسیدن به وادی مقدس کربلا را روایت می‌کند.

 

داستان کتاب از زبان «ضحاک بن عبدالله مشرقی» شخصیتی است که جزو سربازان و همسفران این قافله است و رویدادهای مختلفی که در طول مسیر حرکت این کاروان اتفاق افتاده با بیانی خاص و جذاب روایت می‌شود.

 

ویژگی برجسته این کتاب بدل قرار دادن و عوض کردن اسامی و شخصیت‌های 1400 سال پیش با اسامی امروز است و همین نام‌گذاری و امروزی سازی برای برخی که به سختی با متون تاریخی ارتباط برقرار می‌کنند مفید و موجب آشنایی بیشتر این افراد با تاریخ و سیره امام حسین (ع) باشد.

 

عینی کردن فراز (کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا) با این هدف که مخاطب با مطالعه این متن، یزید و شمر زمانه خود را بشناسد، با فلسفه قیام حسینی آشنا شود و در نتیجه گام بزرگی در تعجیل فرج امام زمان (عج) برداشته شود؛ ویژگی مهم کتاب همه نوکرها است.

 

کتاب مستند داستان همه نوکرها با ترجمه، گردآوری و نگارش محمدرضا حداد پور جهرمی در 164 صفحه و با قیمت 15000 تومان توسط نشر معارف منتشر شده و از طریق وب‌سایت نشر معارف، پاتوق کتاب فردا و سایر فروشگاه‌های اینترنتی کتاب قابل سفارش و دریافت است.