به گزارش کرب و بلا، کتاب «داستان سوگ انگیز کربلا» با وام گرفتن از روز عاشورا در ده فصل مجزا توسط «محمد تفیض الدین قادری» به نگارش در آمده است. نویسنده در مقدمه کتاب، نگاهی به تاریخ مظلومیت اهل‌بیت (ع) داشته و نیز احادیثی در باب اهمیت عشق ورزیدن نسبت به اهل‌بیت (ع) شرح داده است.

 

تولد امام حسین (ع) و نام‌گذاری این کودک آسمانی، اخبار مربوط به شهادت امام حسین (ع)؛ عوامل زمینه‌ساز واقعه غم‌انگیز کربلا، شرح سفر امام حسین (ع) از مدینه به مکه، نامه‌های اهل کوفه، شهادت مسلم بن عقیل و شرح منازل سفر امام حسین در سفر از مکه به کوفه ازجمله موضوعاتی است که در این کتاب بیان شده است.

 

از دیگر عناوین موضوعی می‌توان این کتاب به وقایع کربلا از روز سوم تا محرم، آنچه در شب عاشورا بر اهل‌بیت (ع) گذشت، احوال سپاهیان امام حسین (ع) در کربلا، نماز در کربلا، شهادت نوجوانان بنی‌هاشم و اهل‌بیت (ع)، اسامی شهدای کربلا به تفکیک قوم و تبار آنها و ... اشاره کرد.

 

کتاب داستان سوگ انگیز کربلا به تازگی در دوازدهمین شماره نشریه «نشر بنگال» که به معرفی تازه‌ترین آثار چاپ شده بنگلادش به زبان انگلیسی یا بنگالی اختصاص دارد به تفصیل معرفی و شرح داده شده است.