به گزارش کرب و بلا، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: ستاد فرهنگی اربعین حسینی باهدف بررسی ابعاد نهضت امام حسین (ع) و به‌منظور تولید محتوای مناسب برای آشنایی مخاطبان با این حرکت بزرگ الهی، سلسله نشست‌های مجازی را برگزار می‌کند.

 

«حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید احمدی» افزود: اولین نشست مجازی با عنوان «رمضان طلیعه نهضت امام حسین (ع)» روز یکشنبه 21 اردیبهشت‌ماه از ساعت 18 تا 20 با سخنرانی چند تن از علما و اندیشمندان ایران و عراق برگزار می‌شود.

 

وی در تشریح موضوعات این هم‌اندیشی گفت: حرکت امام حسین (ع) از مدینه به کربلا، تعامل امام حسین (ع) با عراق (چرایی و چگونگی)، امام حسین (ع) در مکه (از سوم شعبان تا هشتم ذی‌حجه) و سفیران نهضت امام حسین (ع) در عراق از عناوین این هم‌اندیشی است.

 

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین خاطرنشان کرد: در این هم‌اندیشی «حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالفتاح نواب» نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت، «آیت‌الله نجمه مروجی طبسی» عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دکتر «محمدرضا جباری» و دکتر «بلاسم» از عراق سخنرانی خواهند کرد.

 

نشست رمضان طلیعه نهضت امام حسین (ع) به‌صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام پایگاه اطلاع‌رسانی الاربعین به نشانی Live.Alarbaeen.ir پخش می‌شود.