به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا، گروهی از آستان مقدس حسینی که برای برگزاری پنجمین جشنواره نسیم کربلا عازم پاکستان شده‌اند با حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ محسن نجفی نماینده حضرت آیت‌الله سیستانی در پاکستان دیدار کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین نجفی در این دیدار گفت: به فضل و یاری خدای متعال و به برکت فتوای مرجعیت شیعه، عراق پیروز شد و تروریست‌های داعش نابود شدند و این یک پیروزی برای تمام مؤمنان است.

وی با اشاره به ضرورت برپایی فعالیت‌های فرهنگی آستان مقدس حسینی در پاکستان، این فعالیت‌ها را برای جامعه پاکستان سودمند دانست و افزود: پیروان اهل‌بیت (ع) در پاکستان در نقاط متفرق و دور افتاده زندگی می‌کنند و به شدت نیازمند رابطه با ائمه خود هستند و به همین خاطر حدود 20 هزار نفر از شیعیان پاکستان در برنامه‌های فرهنگی نسیم کربلا شرکت می‌کنند تا به پرچم امام حسین (ع) تبرک جویند و این کار خود را همچون زیارت کربلا می‌دانند.

نماینده آیت‌الله سیستانی تاکید کرد: این فعالیت‌ها و برنامه‌ها جنبه‌های تربیتی و تبلیغی فراوانی دارد که باید از آن بهره ببریم و البته در کنار این جشنواره، همایش علما نیز برگزار می‌شود که تعداد قابل توجهی از علمای مذاهب مختلف در آن شرکت می‌کنند.