به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، حسن دانایی فرد گفت: با توجه به اینکه در آستانه اربعین حسینی بسیاری از دوستداران امام حسین علیه السلام برای زیارت و مراسم عزاداری به عتبات عالیات سفر خواهند کرد، دریافت ویزا برای این سفر ضروری است.
وی با بیان اینکه بر اساس قانون عراق مجازات ورود غیر قانونی به این کشور 3 تا 6 سال حبس است گفت: در حال حاضر حدود 110 ایرانی به علت ورود بدون ویزا به عراق در زندان های این کشور به سر می برند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق افزود: اکنون دولت عراق برای صدور ویزا به این کشور تسهیلاتی فراهم کرده است و در شهرهای تهران ،اهواز، مشهد و همچنین مرزهای مهران ، شلمچه و فرودگاه نجف برای زائران اربعین حسینی ویزا صادر خواهد کرد.
دانایی فرد مرزهای مهران ،شلمچه و چزابه را از مرزهای کاملا امن برای ورود به عراق عنوان کرد و افزود در مرز خسروی نگرانی های امنیتی وجود دارد که به زائران توصیه می شود از ورود به عراق از این مرز خودداری کنند.
وی افزود کسانی که بدون ویزا به کردستان عراق سفر می کنند برای ورود به مناطق جنوبی و مرکزی عراق حتما باید ویزا دریافت کنند در غیر این صورت و در صورت دستگیری بر اساس قوانین عراق به 3 تا 6 سال محکوم خواهند شد. 

 


به نقل از واحد مرکزی خبر