به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، زائرانی ‌که علاقه‌مند هستند از طریق دریا و بندر خرمشهر به عتبات عالیات سفر کنند می‌توانند به خرمشهر آمده و سپس از این بندر به بصره بروند، البته باید با سازمان حج و زیارت هماهنگی لازم انجام شود.
سید‌عطاءالله صدر با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در مطالعات و هدف‌گذاری‌های خود خطوط کلی توسعه بنادر کشور را مشخص کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر طرح‌های توسعه‌ بنادر را اجرا کرده‌ایم که بخشی از آنها به پایان رسیده و بخشی از آنها تا پایان سال 94 که پایان برنامه پنج ساله پنجم است، باید به نتیجه برسد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به توسعه و بازسازی بندر خرمشهر، اضافه کرد: بندر خرمشهر که دوران دفاع مقدس کاملاً تخریب شده بود را کاملاً بازسازی کرده‌ایم و هم‌اکنون موقعیت مناسبی دارد.
صدر با بیان اینکه در حال حاضر بزرگ‌ترین ترمینال مسافری در بندر خرمشهر وجود دارد، ادامه داد: این ترمینال به تجهیزات استقرار مناسب و جابه‌جایی مجهز بوده و تسهیلات رفاهی و دستگاه‌های ایکس‌ری در این ترمینال مسافری وجود دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه شناورهای مسافری مجهزی از بندر خرمشهر حرکت می‌کنند، اضافه کرد: این شناورها در مسیرهای بین‌المللی تردد دارند، در حال حاضر مسیر خرمشهر ـ کویت فعال است و ظرفیت راه‌اندازی مسیر خرمشهر به عراق هم وجود دار‌د.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: زائرانی ‌که علاقه‌مند هستند از طریق دریا و بندر خرمشهر به عتبات عالیات سفر کنند می‌توانند به خرمشهر آمده و سپس از بندر خرمشهر به بصره بروند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: البته در این راستا باید با سازمان حج و زیارت هماهنگی لازم انجام شود؛ زیرساخت‌های این سفر دریایی را ما فراهم کرده‌ایم و فقط باید این مسیر از سوی سازمان حج و زیارت برای زائران عتبات به رسمیت شناخته شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: همچنین اگر خطوط کشتیرانی از این مسیر استقبال کرده و شناورهای مجهزی در این مسیر قرار دهند استقبال از این مسیر دریایی برای انجام سفر‌های زیارتی عتبات بسیار افزایش می‌یابد.

 


به نقل از جهان نیوز