به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، حجت‌الاسلام نورالله ولی‌نژاد در حاشیه یازدهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی در گرگان اظهار داشت:‌ هدف این اجلاس رسیدن به وضع مطلوب است که این رویکرد مرا امیدوار می‌کند تا برای رسیدن به نتیجه گام‌های استوارتری برداریم.

وی با تأکید بر اینکه در این اجلاس به اهداف مدنظر دست پیدا کرده‌‌ایم، تصریح کرد: به وقوع پیوستن حماسه حسینی، متوجه کردن اذهان عمومی به این رویداد عظیم فرهنگی و همچنین ورود بزرگان، پیشکسوتان، صاحب‌نظران و نظریه‌پردازان حسینی از مهم‌ترین مواردی بود که در یازدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی محقق شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان از تدوین کتب محتوایی در عرصه مداحی خبر داد و افزود:‌ تعدادی از این کتاب‌ها آماده تدوین شده که در آینده نزدیک به چاپ خواهد رسید که می‌تواند به تغذیه فکری کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، کمک کند.

ولی‌نژاد با بیان اینکه برنامه‌های اجلاس یازدهم طبق برنامه زمان‌بندی شده پیش‌ رفت، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به جایگاه والای مداحی مسیر روشنی وجود دارد که این اجلاس به آن شتاب بیشتری می‌دهد.

وی با بیان اینکه رشد و توسعه خرافات متوقف شده است، اظهار داشت: حذف و کاهش خرافات در جامعه نتیجه ترویج اقدامات فرهنگی است.

 


به نقل از فارس