همچنین جستجو در همه کتاب‌ها و یک کتاب خاص، تغییر رنگ متون و اعراب‌گذاری‌ها، امکان پشتیبان‌گیری از کتاب‌ها توسط کاربر، مشاهده فهرست و علامات پژوهشی کتاب، امکانات پژوهشی متنوع (از جمله رنگی کردن، حاشیه‌نویسی، نشانه‌گذاری)، پیمایش در متن کتاب و همچنین قرار دادن سرکتاب در بخش دلخواه از متن، بخشی از امکانات این نرم‌افزار اندرویدی کتابخوان حج است که مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی حج برشمرد.

برکت‌رضایی ادامه داد: ادعیه و زیارات مدینه منوره و مکه مکرمه، آداب سفر حج، برکات سرزمین وحی، پلی به سوی ملکوت، پندارها و پاسخ‌ها، جرعه‌ای از صهبای حج، حج برنامه تکامل، حج در قرآن، الحوارات، داستان‌ها و حکایت‌های حج بخشی از کتاب‌هایی هستند که در این نرم‌افزار قابل دستیابی، مطالعه و پژوهش هستند.

وی افزود: علاوه بر موارد پیش‌گفته، چند درسنامه از جمله درسنامه احکام مبتلا به حجاج، اسرار حج، آشنایی با تاریخ اسلام، آشنایی با کشورهای اسلامی، آشنایی با قرآن در مکه و مدینه، پیش‌درآمدی بر فرهنگنامه اسرار و معارف حج، گزیده سیمای عقاید شیعه و همچنین درسنامه مناسک حج نیز در این نرم‌افزار گنجانده شده است.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری اظهار کرد: شیعه و پاسخ چند پرسش، معبد ایمان، مناسک حج بانوان و مناسک حج با حواشی مراجع تقلید، دیگر عناوین موجود در این نرم‌افزار هستند.

وی افزود: زائران سرزمین وحی و علاقمندان به معارف حج می‌توانند این برنامه ارزشمند اندرویدی را دانلود کرده و سپس با انتقال آن به گوشی تلفن همراه یا تبلت خود، آن را نصب کرده و مورد استفاده قرار دهند.

افزون بر این زائران می‌توانند با استفاده از گوشی همراه خود، پایگاه اطلاع‌رسانی حج را مشاهده و با کلیک بر روی لینک دانلود برنامه اندرویدی «کتابخوان حج»، پس از اتمام دانلود اقدام به نصب و استفاده از آن نمایند.

علاوه بر این،کتابخانه آنلاین حج‌با برخورداری از نزدیک به 1000 عنوان کتاب مرتبط با حج و زیارت، می‌تواند زائران بیت‌الله الحرام و شیفتگان به مکتب اسلام را در شناخت بیشتر و بهتر نسبت به احکام و معارف اسلام یاری کند.

نسخه‌های ePUB، PDF، JAVA و GHM بسیاری از این کتاب‌ها نیز در کنار هر کدام در اختیار مخاطبان قرار گرفته است که به زودی امکان دسترسی به این نسخه‌ها برای همه کتاب‌های کتابخانه آنلاین حج فراهم خواهد شد.

این نرم افزار که تولید مشترک پایگاه اطلاع رسانی حج و مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان می باشد به طور رایگان در اختیار عموم علاقمندان قرار گرفته است.

برای دریافت نرم افزار اندرویدی کتابخوان حج اینجا کلیک کنید.