«حسن قشقاوی» معاون وزیر خارجه در امور کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور گفت: هدف اصلی از تشکیل این کمیته ، ایجاد شرایطی است که طی آن قوانین و مقررات عراق در جریان حضور صدها هزار نفری زائران ایرانی در کربلا رعایت شود و در ضمن حرمت زائران ایرانی نیز حفظ شود.
وی با بیان اینکه کمیته مزبور با دولت عراق هماهنگی های لازم را بعمل خواهد آورد ، تاکید کرد که رهبر معظم انقلاب بر حفظ حرمت زائران ایرانی و نیز رعایت قوانین و مقررات کشور عراق و اینکه کسی بدون ویزا وارد عراق نشود، تاکید ویژه دارند.
معاون وزیر خارجه کشورمان پیش بینی کرد که برای اربعین امسال بیش از 750 هزار زائر ایرانی وارد عراق می‌شود و درعین حال از رییس قوه قضاییه عراق خواستار برخورد ملاطفت آمیز با زائران ایرانی همچون گذشته‌شد.
وی در این دیدار پیروزی های اخیر رزمندگان عراقی در نبرد با تروریست ها را تبریک گفت و آرزو کرد که ملت عراق بزودی به پیروزی کامل و پاکسازی کشور از لوث وجود تروریست ها نایل آید.
«حسن قشقاوی» که برای برگزاری هفتمین نشست کنسولی مشترک دو کشور در عراق بسر می برد یک یادداشت تفاهم با همتای عراقی خود «محمد جواد الدورکی» امضا کرد.
وی در این سفر با وزیر دادگستری عراق نیز دیدار و گفت وگو کرد و برای لغو روادید از جمله گذرنامه های سیاسی و خدمت و نیز اجرایی شدن موافقت نامه استرداد محکومین میان دو کشور تلاش کرد.