پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به افشاگری‌ها و روشنگری‌های حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) گفت: این نقل که اسرا را یک ماه در شام نگه داشتند قطعا غلط است. 

نهضت سیدالشهدا (ع) و عهد شکنان

 دکتر محمدحسین رجبی دوانی

نهضت سیدالشهدا (ع) و عهد شکنان

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: نقش مهم خواص در شکل گیری واقعه عاشورا این نکته بود که این افراد باعث شدند تا توده‌های مردمی شکل گرفته به دور جناب مسلم بن عقیل (ع)، از هم گسسته شوند و قیام ایشان در هم شکسته شود که این نکته خود سرآغاز شکل گیری حادثه عظیم عاشورا بود.

جایگاه خواص در نهضت حضرت سیدالشهدا (ع)

 حجت الاسلام عبدالکریم پاک نیا

جایگاه خواص در نهضت حضرت سیدالشهدا (ع)

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: درس بزرگ نهضت عاشورا برای ما و در تمامی اعصار و نیز بررسی جایگاه افراد در این حرکت و پویش الهی این است که پیوسته می‌بایست در مسیر حق و عدالت گام برداریم و لحظه‌ای از تبعیت از امام و ولی خدا (عج) غافل نباشیم.

سیدالشهداء (ع) و مکتب تشیع

 حجت الاسلام هادی اسلامی

سیدالشهداء (ع) و مکتب تشیع

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: قیام سیدالشهدا (ع) در مقطعی از تاریخ اسلام صورت گرفت که خاندان اموی و دشمنان دیروز و امروز اسلام در صدد بازتولید مظاهر شرک و دوران جاهلیت بودند که بواسطه آن ضمن بازگرداندن قدرت دوران قبل اسلام بتوانند چراغ پر نور اسلام را به حاشیه برانند که قیام امام حسین (ع) خط بطلانی بر این تفکر جاهلی بود.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: زیارت غدیریه زمانی از سوی حضرت انشاء می‌شود که متوکل عباسی ایشان را از مدینه به سامرا منتقل کردند، حضرت این زیارت‌نامه را در نجف انشاء می‌کنند، این زیارت‌نامه، منبع غنی قرآنی و روایی در خصوص ولایت امام علی (ع) است اما متأسفانه به خوبی در جامعه و در بین مردم شناخته نشده است.

 پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: امام حسین (ع) در آغاز حرکت به سمت کربلا از سه منزل تنعیم، صفاح و ذات عرق عبور می‎کنند و در راه با افرادی روبرو می‎شوند و از آن‎ها درباره اهالی کوفه می‎پرسند ...

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید علی سجادی‌زاده استادیار علوم قرآنی و حدیث دانشگاه علوم اسلامی رضوی در گفت‌وگو با کرب‌وبلا اظهار داشت: حضرت امام رضا علیه‌السلام نسبت به جدشان امام حسین علیه‌السلام خیلی توجه داشتند. کما اینکه ائمه معصومین بعد از امام حسین علیه‌السلام در جهت تشویق به زیارت امام حسین علیه‌السلام خیلی تاکید می‌نمودند.

ابعاد مختلف زندگی سیاسی و اقتصادی امام رضا (ع)

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر ناصر رفیعی

ابعاد مختلف زندگی سیاسی و اقتصادی امام رضا (ع)

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: ابعاد مختلف زندگانی حضرات معصومین علیهم‌السلام که به عنوان الگوی حیات طیبه قرآنی معرفی شده‌اند ثابت می‌کند، آموزه‌های اهل بیت علیهم‌السلام صرفا به مسایل فردی و عبادی محدود نمی‌شود بلکه در حوزه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی نیز درس‌هایی در مکتب اهل بیت علیهم‌السلام وجود دارد که تا ابد می‌تواند راهنمای نه فقط مسلمانان بلکه بشریت برای طی مسیر سعادت و کمال باشد.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد باقری ارومی محقق و استاد حوزه علمیه، طی گفت‌وگویی با کرب‌وبلا در خصوص جنبه‌های مغفول مانده از زندگی امام حسین (ع) اظهار داشت: این همه توصیه به گریه و شعر و مدح برای این بوده که آن حضرت فراموش نشود و ما بتوانیم از ایشان درس بگیریم نه آن‌که فکر کنیم پنجاه و هفت سال عمر ایشان همه هیچ بوده و همان نیم روز کربلا کل زندگی ایشان است.

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×
ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×