به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام»، محمد زارع، معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، گفت: با توجه به رفع منع اعزام زمینی به عتبات عالیات از سوی سازمان حج و زیارت و بازگشایی سفرهای زمینی، ستاد در نظر دارد از ۱ آبان ماه تا ۱۰ دی ماه۹۳ (ایام مصادف با محرم و صفر) کاروان‌هایی از دانشجویان را به عتبات عالیات اعزام نماید.
زارع تصریح کرد: با توجه به تقاضای زیاد زائرین عمره‌گزار سال ۹۳ مبنی بر اعزام به عتبات، این دانشجویان می‌توانند با هماهنگی با مدیر کاروان خود، در قالب کاروان عمره خود، راهی عتبات عالیات شوند.

این طرح ویژه دانشجویان مجرد و متاهل عمره‌گزار سال ۹۳ و اساتید است و متقاضیان از ۳۰ شهریور تا ۴ مهرماه فرصت دارند به دفاتر ستاد در استان‌ها مراجعه و درخواست تشرف دهند.


وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک تجارت مبلغ یک میلیون تومان وام برای زائرین در نظر گرفته شده است که روش دریافت آن متعاقبا از سایت لبیک به زائرین اطلاع‌رسانی خواهد شد.
زارع گفت: اعزام‌ها به دو صورت زمینی و هوایی است و با توجه به درخواست‌های زیاد در زمان‌های خاص مانند تاسوعا و عاشورا و اربعین حسینی اولویت با استان‌هایی است که هر چه زودتر ظرفیت کاروانی خود را تکمیل و به ستاد اعلام کنند.
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: این طرح ویژه دانشجویان مجرد و متاهل عمره‌گزار سال ۹۳ و اساتید است و متقاضیان از ۳۰ شهریور تا ۴ مهرماه فرصت دارند به دفاتر ستاد در استان‌ها مراجعه و درخواست تشرف دهند.
وی افزود: علاوه بر زائرین عمره‌گزار سال ۹۳، دانشجویان عمره گزار سال ۹۲ و همچنین دانشجویانی که تا کنون به سفر عمره مشرف نشده‌اند هم می‌توانند درخواست اعزام خود را به دفاتر ستاد در استان‌ها اعلام و به این سفر معنوی اعزام شوند.
زارع درباره هزینه اعزام به عتبات عالیات اظهار داشت: هزینه اعزام به عتبات عالیات بسته به دوری و نزدیکی به مرز متفاوت است و میانگین قیمت به صورت زمینی ۹۰۰ هزار تومان و به صورت هوایی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.
گفتنی است زائرین عتبات مطابق نظر سازمان حج و زیارت ۶ روز عازم شهرهای مقدس نجف و کربلای معلی خواهند شد و به محض برطرف شدن موانع و صلاح‌دید سازمان حج، زیارت کاظمین هم در برنامه زیارتی قرار خواهد گرفت.

 


خبرگزاری حج