به گزارش«پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام»، محسن نظافتی، مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت، گفت: بیش از نیمی از ظرفیت کاروان‌های عتبات برای اعزام در ماه مبارک رمضان که از نیمه دوم این ماه آغاز خواهد شد، تکمیل شده و بیشتر ثبت‌نام‌های زائران مربوط به اعزام‌های لیالی قدر بوده‌ است.
وی افزود: ثبت‌نام دوره جدید اعزام‌های عتبات مربوط به اعزام‌های ۲۱ تیرماه تا چهارم مهر ماه از دهم تیرماه آغاز شده و روند ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت کاروان‌ها ادامه خواهد داشت.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با نزدیک شدن به زمان اعزام‌ها، شرایط امنیتی کشور عراق را از سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور و دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق پی‌گیری می‌کنیم تا مشکلی برای اعزام زائران ایجاد نشود.
وی ادامه داد: فعلاً امنیت در شهرهای کربلا و نجف نسبت به سایر شهرها بالاتر است؛ به‌ویژه در شهر نجف که مشکلی هم‌اکنون وجود ندارد.
مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در صورتی که منابع مستقر در عراق شرایط امنیتی آن جا را برای اعزام زائران مطلوب ندانند، اعزام‌ها در فرصت دیگری انجام خواهد شد.
نظافتی افزود: در اعزام‌های ماه مبارک رمضان، زائران ۳ روز در نجف و ۴ روز در کربلا و یا بالعکس مستقر خواهند شد و سفر به کاظمین از برنامه زیارتی زائران حذف شده است.
متقاضیان سفر به عتبات در این دوره می‌توانند با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات زیارتی در سراسر کشور و یا مراجعه به پایگاه اینترنتی www.atabat.org.ir برای ثبت‌نام قطعی در کاروان‌ها اقدام نمایند.

 


به نقل از خبرگزاری حج