به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام»، همایش «نسخ‌نویسان کتابت نور در سایه شمس الشموس»، 5 تیرماه در محل حسینیه الزهرا سلام‌الله‌علیها واقع در مجتمع امام خمینی برگزار شد.

در این همایش نزدیک به 250 کاتب به کتابت صفحات و سطرهای پایانی صفحات قرآن کریم پرداختند. این مصحف شریف طی دو ماه آینده و پس از تصحیح و چاپ، به آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام اهدا می‌شود.

در این مراسم، پیام آیت‌الله سید احمد صافی، امام جماعت و تولیت آستان مقدس حرم حضرت عباس علیه‌السلام، توسط دو نفر از نمایندگان وی قرائت شد و سیدمهدی سیف، از کارشناسان مرکز طبع و نشر قرآن آن را برای حاضران در همایش ترجمه کرد.

حجت‌الاسلام زبیدی که از خادمان آستان حضرت عباس علیه‌السلام است، ضمن اعلام قدردانی آیت‌الله صافی از مراکز ستاد نور و طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی که چنین همایشی را برای کتابت قرآن به نام حضرت عباس علیه‌السلام بر‌پا کرده‌ بودند، مراتب تبریک خود را به کاتبان این مصحف شریف نیز اعلام کرد.

در ادامه این مراسم، علی انسانی، از شاعران و مداحان کشورمان، به مدیحه‌سرایی درباره حضرت عباس علیه‌السلام پرداخت و افزود: ضعف جسمانی داشتم، ولی آن‌چه سبب شد در این مجلس حضور یابم، این بود که از نام نامی حضرت عباس علیه‌السلام ترسیدم.

وی ادامه داد: بارها در مجالس گفته‌ام که زمانی گرفتار شدم و مشکلی ریشه‌دار و اساسی برای من پیدا شد که در حل آن مرا به درگاه حضرت ابوالفضل العباس-علیه‌السلام متوجه کردند تا از این بنده صالح خدا کمک بگیرم.

"انسانی" با اشاره به توسل به علم‌دار کربلا گفت: حاجت خود را گرفتم و عهد کردم که در هر مجلسی که به نام حضرت باشد، باوجود هر مشکلی، حضور پیدا کرده و عرض ادب کنم.

وی افزود: پرچمی از حرم حضرت قمر بنی‌هاشم علیه‌السلام آورده‌اند که آنان که اهل‌دل هستند و ارتباط دلی با حضرت و اهل‌بیت علیهم‌السلام دارند، «با بال شوق ذره به خورشید می‌رسد/ پروانه دل به‌سوی خدا می‌برد مرا» می‌توانند در این همایش به ساحت مقدس علم‌دار امام حسین علیه‌السلام عرض ادب و ارادت کنند.

در ادامه این مراسم، پرچم حرم مقدس علم‌دار کربلا رونمایی شد و در میان کاتبان قرآن گردانده شد.

 

 


برگرفته از ایکنا