به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، محسن نظافتی افزود: اکنون قیمت بلیت هواپیما برای مسافران عادی که قصد عزیمت به عراق را دارند، 750 هزار تومان است.
وی گفت: سازمان حج و زیارت برای زائران عتبات، بلیت هواپیما را 400 هزار تومان می گیرد که این رقم 350 هزار تومان زیر قیمت فروش بلیت برای مسافران عادی است.
نظافتی از اعزام 90 هزار زائران ایرانی به زیارت عتبات عالیات در ایام تعطیلات نوروز امسال خبر داد و افزود: در ایام نوروز امسال روزانه پنج هزار و 500 نفر به زیارت عتبات عالیات اعزام شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 30 درصد و نسبت به ایام عادی سال قبل 50 درصد افزایش داشته است.
مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت همچنین درمورد اعزام های دریایی به عتبات عالیات گفت: در این مورد مذاکراتی با شرکت کشتیرانی والفجر صورت گرفته و به احتمال زیاد از دوره جدید اعزام ها که از تیر ماه آغاز می شود، اعزام های دریایی نیز آغاز خواهد شد.
نظافتی با بیان اینکه سال گذشته به مدت دو ماه به صورت آزمایشی اعزام های دریایی صورت گرفته، افزود: قیمت پیشنهادی شرکت کشتیرانی والفجر برای اعزام هر زائر ایرانی 180 هزار تومان است، که رقم بالایی به شما می رود و باید در این باره مذاکره کنیم.
مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، مسیر اعزام دریایی عتبات عالیات را از خرمشهر به بصره خواند و گفت: اعزام های دریایی در ایام تعطیلات مانند نوروز بیشتر مورد استقبال هموطنان قرار می‌گیرد.


برگرفته از ایرنا