به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»،محسن نظافتی، سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به روند اعزام افراد به عتبات عالیات، گفت: افرادی که از طریق سازمان حج و زیارت اعزام می شوند به صورت گروهی می باشند که در قالب کاروان به سفر می روند.

وی با اشاره به اینکه جنبه دیگر اعزام به عتبات عالیات، ادامه داد: اعزام به صورت انفرادی روش دیگری است که این موضوع بر عهده سازمان حج و زیارت نیست.
نظافتی با اشاره به آئین نامه مصوب شورای عالی امنیت ملی کشور در زمینه اعزام انفرادی به عتبات عالیات، افزود: اعزام انفرادی فقط در مناسبت های مذهبی و خاص نظیر اربعین ،عاشورا ،عرفه و ... امکان پذیر است زیرا دراین زمان ها زیرساخت های کشور عراق برای پذیرش زائران وجود دارد.
سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت بیان کرد: طبق این مصوبه افرادی که در کشور عراق در حال تحصیل هستند، افرادی که اقدام به معاملات بازرگانی می کنند،افراد ساکن مرز که دارای بستگان در کشور همسایه می باشند و ... استثناء هستند.

وی خاطرنشان کرد:طبق این مصوبه اعزام انفرادی در ایام نوروز به عتبات عالیات نداریم مگر اینکه در روزهای آینده در این مورد تصمیم گیری جدیدی شود.


به نقل از خبرگزاری عتبات