به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، «سعید اوحدی» رییس سازمان حج و زیارت از افزایش حدود ۶۰ درصدی اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات در ایام تعطیلات سال نو خبر داد و گفت: با افزایش ۱۰ درصدی اعزام به عتبات؛ زمینه حضور هرچه بیشتر زائران ایرانی در اماکن مقدسه در عراق فراهم شده است.
ارادت ایرانیان به اهل بیت علیهم السلام و زیارت قبور مطهر آن بزرگواران برکسی پوشیده نیست و هرساله بسیاری از ایرانیان سال نو شمسی را با حضور در اماکن مقدس به ویژه حرم‌های اهل بیت علیهم السلام آغاز می‌کنند.
طی سالهای اخیر بسیاری از ایرانیان از شهرها و استان‌های مختلف خود را به کربلای معلی می‌رسانند تا سال نو را در کنار حرم حضرت سید الشهدا علیه السلام و ابوالفضل العباس علیه السلام آغاز نمایند.
مرحله جدید اعزام‌های عتبات عالیات از ۲۱ اسفندماه جاری اغاز شده و این روند تا خرداد ماه سال ۱۳۹۳ ادامه خواهد یافت.
به گفته اوحدی؛ تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار نفر با ثبت نام در کاروان‌ها سفر خود به عتبات عالیات را قطعی کرده اند که نیمی از این تعداد در ایام نوروز به زیارت عتبات مقدسه در عراق مشرف خواهد شد.
رییس سازمان حج و زیارت گفت: همچنین باتوجه به حذف ارز مبادلاتی عتبات عالیات، هزینه سفر در این دوره بین ۹ تا ۱۲ درصد افزایش یافته است که زائران می‌بایست ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان نسبت به دوره‌های قبلی پول بیشتری بپردازند.


به نقل از خبرگزاری حج