به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام» به نقل از انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات، علاقه‌مندان می توانند تا 16 اسفند ماه نسبت به ثبت نام در این برنامه اقدام کنند.قبل از ثبت نام نیز حتما باید نکات زیر را در نظر داشته باشید :
1)برگزاری این اردو با مجوز سازمان حج و زیارت انجام می‌گیرد. تمامی زائران از بیمه و ویزای این سازمان بهره مند میشوند اما ارز مسافرتی به کاروان تعلق نمی‌گیرد.
2)طبق برنامه مسیر نجف تا کربلا که در حدود90 کیلومتر است پیاده طی می‌شودو به دلیل ازدحام و مسائل دیگر، این حرکت به صورت دسته جمعی نیست. لذا اگر مشکل خاص جسمانی دارید حتما دقت داشته باشید و قبل از تایید نهایی ثبت نام با مسئولان در میان بگذارید.

3)بازه زمانی برگزاری سفر حدودا از 14 خرداد تا 28خرداد است،لذامتقاضیان محترم می بایست  برای این تاریخ آمادگی داشته باشند. به دلیل تداخل بسیار زیاد امتحانات دانشگاهی، متقاضیان حتما تاریخ امتحانات خود را بررسی کرده و سپس ثبت نام نمایند.
4)با توجه به نوسانات قیمت ارز و همچنین عدم قطعیت درباره بعضی شرایط اردو، هزینه شرکت در این کاروان علی الحساب 600 هزار تومان اعلام می‌شود.
5)متقاضیان محترم در نظر داشته باشند که محل اسکان در حسینیه های عراق است. حسینیه های عراق محدودیت های بسیار زیادی در حوزه امکانات بهداشتی، برق,  سیستم تهویه و ... دارند که باعث بروز مشکلات عدیده ای می‌شود.
6)ثبت نام فقط از طریق این وبسایت انجام می‌گیرد و فقط کسانی که اطلاعات و مدارک لازم را در سامانه ثبت کنند در قرعه کشی قرار خواهند گرفت.اولویت ثبت نام با دانشجویان و طلابی (درحال تحصیل) است که سن آنها 18 تا 30 سال باشد و تابحال بصورت پیاده روی به زیارت عتبات مقدسه عراق مشرف نشده باشند. همچنین فقط فارغ التحصیلانی که دو شرط بالا را داشته باشند میتوانند در این کاروان ثبت نام کنند. مجددا تاکید میشود که یکی از اولویت های اصلی برای ثبت نام عدم تشرف تا به امروز است.

تذکر:متقاضیان دقت داشته باشند که در صورت تساوی شرایط تعدادی از دوستان، تنظیم اولویت ها به عهده مسئولان امر است. 
7)به دلیل محدودیت های سفر وظایفی برای زوج های جوان در نظر گرفته می‌شود که حتما باید آنها را انجام داده و در امور اجرایی کاروان کمک نمایند. همچنین زوج های جوان در نظر داشته باشند که محل اسکان ایشان ازیکدیگر جداست.
8)حداقل یکی از زوجین باید شرایط ثبت نام کنندگان را داشته باشد،در غیر این صورت ثبت نام صورت نمی‌گیرد.
9)مهلت ثبت نام تا پایان روز 16 اسفند ماه است.لازم به ذکر است اولویتی برای آنان که از لحاظ زمانی زودتر ثبت نام کنند وجود ندارد.
10)حرکت کاروان از تهران است.لذا تمامی زائران باید برای روز حرکت در تهران حضور یابند.
11)مسئولیت عدم ارسال به موقع مدارک و یا ناقص بودن آن به عهده متقاضی است و انجمن در برابر حذف افراد از اردو بر اساس مطالب مذکور مختار است.
13)استفاده کردن از کوله هماهنگ انجمن به عنوان ساک برای کل زمان سفر الزامی است.بدین معنا که زائران فقط حق دارند همین یک ساک را با خود بیاورند.

13)پر کردن فرم تعهدنامه محضری انجمن (در صفحه ثبت نام موجود است) در دفاتر اسناد رسمی (که بعد از واریز پول باید انجام شود) لازم الاجرا است.

برای مشاهده تصاویر سفرهای نیمه شعبان 92 و نیمه شعبان 91 به اینجا مراجعه کنید.

 برای ثبت نام به اینجا مراجعه کنید.

 


https://www.karbobala.com/news/special_news