به گزارش پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا؛ نماینده مرجعیت عالی و امام جمعه کربلا درخطبه‌های نماز جمعه در صحن مقدس حسینی، طبق سنت هر ساله آمار نهائی زائران اربعین را اعلام کرد. وی گفت: آمار زائرینی که در ایام اربعین از پنج محور وارد شهر کربلا شدند 15 میلیون و 322 هزار نفر بوده است.

نماینده آیت الله سیستانی با بیان اینکه بیش از 10 هزار و هفت صد موکب خدماتی در خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) شرکت داشتند، افزود: 225 موکب مذهبی نیز از خارج از عراق برای خدمات رسانی به زوار اربعین، وارد عراق شده بودند.
سید احمد صافی در پایان گفت: این آمار از هفتم صفر تا ساعت 12 شب بیستم صفر را شامل می‌شود. نماینده مرجعیت عالی در بخش دیگری از خطبه‌ها، مشکل حمل و نقل زائران اربعین را مهمترین مشکل در برگزاری این آیین عظیم حسینی دانست و از دولت عراق خواست برای آن راه حل مناسبی پیدا کند.
سال گذشته 14 میلیون نفر (از جمله دو میلیون و 350 هزار ایرانی) به زیارت اربعین آمده بودند.
همچنین لازم به ذکر است که حرم حضرت عباس علیه‌‌السلام تعداد شرکت کنندگان در مراسم اربعین امسال را 15،322،949 اعلام کرده است. این آمار بر اساس شمارش دوربین‌های تردد شمار منصوبه از سوی حرم مطهر عباسی در مبادی ورودی کربلا بدست آمده است.

ثثث.jpg