به گزارش پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان زنجان، سومین دوره این سوگواره ملی از 31 شهریور ماه امسال مطابق با اول محرم الحرام 1439 ه.ق فعالیت خود را آغاز کرد و مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار در این سوگواره تا اول آذر ماه امسال‌ ادامه داشت.

«میعادگاه عاشورایی دانشجویان» با هدف ترویج و هم‌افزایی فرهنگ عاشورایی، اشاعه ساختار ذهنی و عملکردی امام حسین (ع) در جامعه و تعمیق استعدادها و ظرفیت‌های استان و نیز پرورش افرادی که توانایی تاثیرگذاری در این وادی را داشته باشند تدوین شده است، از سوی دیگر هدف اصلی برگزاری این سوگواره، نهادینه کردن، انتقال پیام بصیرتی و سبک زندگی امام حسین (ع) است.

این سوگواره ملی که دبیرخانه دائمی آن به‌ واسطه اشتهار زنجان به «پایتخت شور و شعور حسینی» به جهاد دانشگاهی زنجان سپرده شده است، تلاش می‌کند تا از طریق تشویق دانشجویان به تفکر و خلق آثار فاخر در بخش‌های مختلف در جهت تعمیق باورهای دینی و مذهبی در میان نسل آینده‌ساز کشور، گامی هر چند کوچک در این زمینه بردارد.

در این دوره از سوگواره عاشورایی در مدت تعیین شده در کل بالغ بر 3139 اثر از 912 شرکت‌کننده ارسال شد که در بخش عکس 1995 اثر از 423 شرکت‌کننده، در بخش شعر 896 اثر از 304 شرکت‌کننده، در بخش پادکست 153 اثر از 107 شرکت‌کننده و در بخش فایل‌های تصویری 94 اثر از 78 شرکت‌کننده ارسال شده است.

داوران این دوره از سوگواره در بخش شعر شامل محمدرضا سنگری، بیژن ارژن، حمیدرضا شکارسری بودند و در بخش عکس نیز کریم متقی، طاها تبیانی و مهدی وثوقی‌نیا داوری کردند. همچنین در بخش فایل‌های تصویری، هادی مقدم‌دوست به همراه فرشاد اکتسابی و جمشید بهمنی و در بخش پادکست (فایل صوتی) نیز داوری به عهده فریبا علومی یزدی، علی کوزه‌گران و فرزانه سادات معصومیان بود.

این دوره از سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان با سخنرانی دکتر محمدرضا سنگری (شاعر و پژوهشگر ملی) همراه خواهد بود و بیژن ارژن و حمیدرضا شکارسری از شاعران برجسته ملی مهمان این سوگواره خواهند بود.