به گزارش پایگاه تحصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا، سردار امین شریعتی، فرمانده قرارگاه سامرا شب گذشته (17 دی) در مراسم تقدیر از خادمان موکب اربعین زنجان اظهار کرد: با وجود اعلام ممنوعیت سفر زائران به سامرا شاهد حضور گسترده زائران ایرانی در سامرا بودیم.

وی با یادآوری این‌که 40 درصد از زائران حسینی در سال گذشته به سامرا سفر کردند، تصریح کرد: امسال هم 80 درصد از زائران در سامرا حضور یافتند. این مقام مسئول با بیان این‌که امسال شاهد حضور 3 میلیون و 500 هزار زائر در سامرا بودیم، افزود: حضور زائران در این منطقه موجب رونق اقتصادی شهر شده است.

به گفته سردار شریعتی در پی استقبال زائران در سفر به سامرا موکبی در این شهر راه‌اندازی شد و از سال‌های آینده مردم سامرا در تامین امنیت این شهر همراهی خواهند کرد. فرمانده قرارگاه سامرا با اشاره به این‌که داعش دیگر جرات حضور در این شهر را ندارد، ادامه داد: در صورتی که مردم این شهر به جایگاه امامین عسکریین (ع) پی ببرند تفکر داعشی در این شهر پاک می‌شود.

سردار شریعتی به جایگاه موکب استان زنجان در سامرا اشاره کرد و گفت: به حمد الهی امسال در این حوزه از نظر امنیتی مشکلی پیش نیامد. وی با بیان این‌که تعداد موکب‌های اربعین در سامرا به 22 موکب رسیده است، گفت: در سنوات آینده این تعداد موکب دو برابر خواهد شد.فرمانده قرارگاه سامرا با بیان این‌که در سال گذشته فاصله موکب‌ها تا یک کیلومتری حرمین امامین عسکریین (ع) بود، ادامه داد: امسال این فاصله‌ها به 80 کیلومتری از حرمین عسکریین (ع) می‌رسد.

به گفته وی، تمهیداتی برای خرید زائران از بازارهای سامرا اندیشیده شده است که این موضوع به رونق اقتصادی این شهر کمک خواهد کرد.فرمانده قرارگاه سامرا با بیان این‌که موکب‌های استان زنجان در سامرا به عنوان خط‌شکن عمل کردند، تصریح کرد: فعالیت موکب زنجان در سامرا قابل تقدیر است.