به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، حجت الله نصیری پور، فرماندار شهرستان مرزی مهران، اظهار کرد: از مردم عزیز درخواست می شود که قبل از سفر به مهران ویزای خود را در تهران و یا استان کرمانشاه دریافت کنند.

وی، با اشاره به حضور خیل عظیم مشتاقان زیارت عتبات عالیات در شهرستان مرزی مهران، افزود: با توجه به اینکه ویزا در استان ایلام و مرز مهران صادر نمی شود، از همه کسانی که قصدد تردد از مرز مهران را دارند توصیه می شود ویزای خود را قبلا دریافت نمایند.

فرماندار مهران، تصریح کرد: در مرز مهران روادید از مردم و زائران جمع آوری می شود و در خاک عراق ویزای آن صادر می شود که این فرایند ممکن است 2 الی 3 روز طول کشیده و منجر به معطلی زائران در مرز مهران شود.

نصیری پور، با بیان اینکه روزانه بین 27 الی 30 هزار نفر برای شرکت در آیین اربعین حسینی از مرز مهران عازم کربلای معلی می شوند، یادآور شد: داشتن پاسپورت و ویزا برای خروج از پایانه مرزی مهران الزامی است و کسانی که بصورت غیر قانونی از مرز تردد نمایند در کشور عراق زندانی می‌شوند.

وی، با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای اسکان و پذیرایی مردم و زوار در مهران اندیشیده شده است، گفت: تمام مساجد، تکایا و حسینیه ها و حتی سالن های ورزشی برای ارائه خدمات به زوار تجهیز شده و شهرداری با هماهنگی ادارات شهرستان مینی بوس ها و ماشین های اداری را برای ارائه خدمات مناسب به زوار بسیج کرده است.

فرماندار مهران، در پایان با بیان اینکه برای تسریع در تردد زوار تعداد گیت های خروجی به 16 گیت افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: به علت وضعیت جوی نامناسب ضروری است که زوار لباس گرم و تغذیه مناسب را برای بین راه به همراه داشته باشند.

 


به نقل از شبستان