به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، سرتیپ سعد معن سخنگوی عملیات بغداد در بیانیه ای با بیان مطلب فوق اظهار کرد: شرکت کنندگان در مراسم اربعین حسینی در طول این مراسم از دریافت کتاب های دینی به عنوان هدیه پرهیز کنند زیرا این احتمال وجود دارد که این کتاب ها بمب گذاری شده باشند.
وی همچنین نسبت به روش های ابتکاری وهابیون که آخرین آنها نوع جدیدی از کمربندهای انفجاری به شکل کمربند طبی و همچنین انفجار دیگ های پخت و پز و قوطی های فلزی حاوی برخی مواد غذایی از جمله قوطی موسوم به «لونا» است، هشدار داد.
سرتیپ معن با اشاره به اینکه حمل سلاح از هر نوع آن از سوی هموطنان، خوردن غذاها و نوشیدنی ها از دست افراد و جناح های ناشناس و حمل انواع و اقسام چمدان های بزرگ ممنوع است، تاکید کرد: استفاده از چوب و همچنین ورود حاملان پرچم دیرک دار به مناطق محل پیاده روی زائران ممنوع است.   
فرمانده علمیات امنیتی بغداد با بیان اینکه حرکت انواع و اقسام موتورسیکلت ها و گاری ها از روز هفدهم دسامبر تا پایان مراسم اربعین ممنوع خواهد شد، تصریح کرد: استفاده از آب پاش ها به منظور خنک کردن، استقرار فروشندگان دوره گرد در مسیر زائران و  تردد اتومبیل ها در مسیر حرکت زائران اربعین نیز ممنوع است. 
وی از شهروندان عراقی خواست نسبت به شایعات مغرضانه و تحریک آمیز از سوی برخی افراد توجهی نکرده و در صورت مشاهده عناصر مشکوک بین  زائران، مراتب را به نیروهای امنیتی گزارش کنند. 
وی همچنین از زائران خواست تا در  مسیرهایی که ازسوی نیروهای امنیتی حفاظت می شوند، تردد کرده و با این نیروها همکاری لازم را به عمل آورند.

 


به نقل از شفقنا