به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی با ارائه گزارشی از روند برگزاری سومین سوگواره «بصیرت عاشورایی» در دهه اول محرم اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی و به منظور جهت دهی به مراسم عزاداری و اجرای صحیح نیات موقوفات مرتبط، برنامه های متنوعی را به اجرا گذاشته است. 
وی ادامه داد : سوگواره «بصیرت عاشورایی» نیز در همین راستا و با هدف گسترش و تعمیق بصیرت در جامعه و نیز به منظور اجرای هر چه بهتر وصحیح تر نیات واقفین خیراندیش ، برای سومین سال پیاپی در آستان مقدس 2980 امامزاده و بقعه متبرکه سراسر کشور برگزار شد . 
حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه براساس برآوردها در سوگواره «بصیرت عاشورایی» امسال بیش از 27 میلیون و 852 هزار و 231 عزادار حضور پیدا کردند ، گفت: در سال 88 ، سوگواره در 2036 بقعه متبرکه با شرکت بیش از 22 میلیون نفر ، در سال 89 در 2185 بقعه متبرکه با شرکت بیش از 24 میلیون نفر ، در سال 90 در 2357 بقعه متبرکه با شرکت بیش از 26 میلیون نفر و در سال 91 در 2342 بقعه متبرکه با شرکت قریب 26 میلیون نفر برگزار شد.   
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطر نشان کرد: سازمان اوقاف در راستای طرح سوگواره «بصیرت عاشورایی» از 2312 هیات مذهبی هم  حمایت کرد. 
وی در پایان اضافه کرد: 1258 نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی به منظور ارائه کتاب ، نرم افزار و دیگر محصولات و تولیدات فرهنگی در امامزادگان ایجاد شد.

 


به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان