به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از تسنیم، مجید آقابابایی درباره آخرین وضعیت زائران اربعین حسینی در سال 95 اظهار کرد: تمامی کسانی که امسال ویزای اربعین حسینی را دریافت کرده بودند، توانستند وارد کشور عراق شده و به زیارت عتبات عالیات مشرف شوند و خوشبختانه مشکلی در این زمینه وجود نداشت.
وی ادامه داد: امسال تردد زائران ایرانی، افزایش چشمگیری نسبت به سال‌های گذشته پیدا کرد و در ایام اربعین حسینی تعداد قابل توجهی از هموطنان به زیارت عتبات عالیات رهسپار شدند.
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات بازگشت زائران به اتمام رسیده و تقریباً تمامی کسانی که به عراق سفر کرده بودند به کشور بازگشته‌اند و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

آقابابایی با بیان اینکه تمامی برنامه‌های انجام شده مورد بررسی قرار خواهد گرفت عنوان کرد: ستاد مرکزی اربعین حسینی آسیب‌شناسی برنامه‌های کمیته‌های زیرمجموعه خود را انجام خواهد داد و تمامی نقاط قوت و ضعف بررسی و تبیین خواهد شد.

امسال بیش از 2 میلیون نفر از زائران کشورمان با دریافت ویزای اربعین حسینی عازم عتبات عالیات عراق شدند. این افراد می‌توانستند مدت 20 روز در کشور عراق اقامت کرده و به زیارت بپردازند. تا کنون تمامی زائران ایرانی به کشورمان بازگشته‌اند.