به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق از زائرانی که سابقه بیماری های قلبی _ ریوی و مشکلاتی چون دیالیز دارند خواست حتما پیش از سفر ، مدیران کاروان ها را در جریان بگذارند.

مصطفی قاسمی مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق گفت: برخی بیماران به تصور این که اگر بیماری خود را اعلام کنند از سفر محروم می شوند آن را مخفی می کنند که متاسفانه در برخی موارد شاهد ایجاد مشکلاتی بوده ایم.

وی افزود : به طور قطع ، درمانگاه های ایران ، مستقر در نجف اشرف ، کربلای معلی و کاظمین تا حد قابل ملاحظه ای توان خدمات رسانی به همه بیماران را دارند و اگر هم در این باره نیاز بود از خدمات بیمارستان های عراق استفاده خواهیم کرد .

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق همچنین به زائرانی که به علل ابتلا به بیماری های مزمن و قلبی ریوی، مستمر دارو مصرف می کنند گفت :در هیچ شرایطی مصرف دارو را در هنگام سفر قطع نکنند، چرا که در برخی موارد شاهد بوده ایم که بیماری به این نیت که شفای خود را می‌گیرد مصرف دارو را قطع کرده که با مشکلات مواجه شده است .

وی در ادامه تأکید کرد: خانم ها به هیچ وجه به صورت انفرادی برای خرید  در بازارهای عراق حضور پیدا نکنند و حتما به صورت گروهی در بازار حضور یابند و مدیران کاروان را هم در جریان قرار دهند.

قاسمی با اشاره به این که رعایت حجاب و عفاف در زائران زن کشورمان در مقایسه با زائران دیگر کشورها در سطح بسیار بهتری است در عین حال به برخی زائران توصیه کرد هنگام حضور در بازارهای عراق ، شئونات اسلامی را رعایت کنند.

وی گفت : زائران از هر گونه ارتباط مستقیم با مسئولان هتل ها خودداری و هرگونه درخواستی را از طریق مدیران کاروان ها پیگیری کنند .

 


به نقل از پایگاه خبری سازمان حج و زیارت