به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در مسیر نجف به کربلا و از میان پرچم‌های مختلف که توسط زائران پیاده حرم حسینی حمل می‌شد، پرچم فرانسه توجه همگان را به خود جلب می‌کرد، به سراغ آن پرچم که رفتند، دیدند زنی مسیحی از فرانسه این پرچم را حمل می‌کند، وقتی از او درباره رفتن به زیارت امام حسین علیه السلام پرسیدند، گفت: من در زمان اشغال عراق به صورت داوطلبانه به نیروهای ائتلاف ملحق شدم.

در یکی از مراسم اربعین امام حسین علیه السلام از یکی از زائران که به صورت پیاده به کربلا می‌رفت پرسیدم:آیا از اینکه از بصره به کربلا پیاده سفر می‌کنی خسته نمی‌شوی؟ گفت:حاجتی از خدا دارم و می‌روم تا حاجتم را زیر گنبد حرم امام حسین علیه السلام از او بخواهم و یقین دارم که خداوند به برکت وجود امام حسین علیه السلام حاجتم را برآورده خواهد ساخت.

این زن می‌افزاید: من دچار سرطان سینه شده بودم و پزشکان به من گفتند به محض رسیدن به فرانسه باید تن به عمل برداشتن سینه بدهم، آن روز من نذر کردم اگر از این بیماری شفا یابم با پای پیاده از نجف به کربلا به زیارت امام حسین علیه السلام بروم. وقتی به فرانسه رفتم، پزشکان دوباره مرا تحت معاینات پزشکی و آزمایش‌های جدید قرار دادند اما در کمال ناباوری اثری از بیماری در من ندیدند. اینک که شما مرا میان زائران پیاده می‌بینید در واقع آمده‌ام که نذرم را ادا کنم.