به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، علی مهاجری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مکانی مقابل حسینیه ثارالله کرمان برای ساخت گنبد و چهار ستون حرم امام حسین علیه‌السلام در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: قسمت هایی از ستون ها و گنبد در این محل ساخته و سپس به کربلای معلی برای نصب در حرم مطهر حضرت سید الشهدا علیه السلام منتقل می شود.
وی تصریح کرد: صنعتگران استان کرمان می توانند با مراجعه به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در این کار معنوی و ساخت گنبد و ستون های مطهر حرم امام حسین علیه السلام مشارکت کنند.
مهاجری گفت: آنچه در سوابق حرم مطهر امام حسین علیه السلام وجود دارد نشان می دهد که مردم نجیب کرمان در ساخت گنبد اولیه این حرم مطهر نیز نقش ویژه ای داشته و از آن پس نیز هرگاه اتفاقی رخ داده یا نیاز به بازسازی حرم امام حسین علیه السلام بوده است، کرمانی ها حضور موثری داشته اند.
وی عنوان کرد: برای مشارکت مردم در ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین علیه السلام، هزینه ساخت گنبد در تعداد خشت هایی که در گنبد نصب می شود تقسیم شده و هر فرد می تواند با پرداخت 22 میلیون ریال، یکی از خشت های گنبد مطهر سید الشهدا علیه السلام را خریداری و سند دریافت کند.
مهاجری با بیان اینکه برای هر یک از خشت های گنبد مطهر امام حسین علیه السلام یک سند در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: پشت هر کدام از این خشت ها نیز یک کد وجود دارد که در هر یک از اسناد، کد خشت ثبت شده تا هر خشت به نام و با کد خریدارش در گنبد حرم مطهر نصب شود.
وی گفت: به منظور جلب مشارکت تعداد بیشتری از مردم استان کرمان، افراد می توانند به صورت جمعی نسبت به خرید هر کدام از خشت ها اقدام کنند و برای هر نفر یک سند و یک کد فرعی صادر می شود.