به گزارش کرب و بلا به نقل از ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر خواستار تلاش بیشتر مسؤولان برای ارتقای سطح کیفی ارائه خدمات به زائران شد.

وی که نماینده ولی‌فقیه است گفت: از آنجایی که دو ملت ایران و عراق از لحاظ فرهنگی به هم نزدیک هستند و مرقد شش معصوم در عراق است، از این رو عتبات برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد و برای توسعه اعزام زائر و فرهنگ اهل‌بیت (ع) تلاش بیشتری لازم است.

وی تصریح کرد: برای توسعه کمی و کیفی سفر زائران ایرانی به عتبات باید برنامه ریزی جامعی صورت بگیرد و اگر چنین شد، موفقیت بزرگی را بدست خواهیم آورد.

قاضی‌عسکر افزود: برای روان سازی سفر زائران ایرانی به عتبات باید تلاش کرد و ارائه بسته‌های مختلف زیارتی زمینه را فراهم می‌کند تا زائران بیشتری فرصت حضور در این سرزمین را پیدا کنند.

سرپرست حجاج ایرانی همچنین اعزام زائران ایرانی در قالب کاروان‌های آزاد را خلاف مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی اعلام کرد.

وی در ادامه گفت: طبق مصوبه این شورا، مسئولیت اعزام زائران عتبات با سازمان حج و زیارت است.

زائران عتبات عالیات در کشور عراق عموما از طریق کاروان های رسمی سازمان حج و زیارت و یا کاروان های خصوصی به زیارت می روند.

برخی افراد سفر با کاروان های خصوصی را به علت ارائه برخی خدمات، از قبیل رفتن به اماکن مختلف در عراق، انتخاب هتل از قبل، و یا به علت حضور روحانیون یا مداحانی که می شناسند، ترجیح می دهند. با این حال عدم وجود نظارت کافی بر کاروان های خصوصی، گاها امنیت مسافرانی که اطلاعات کافی از کاروانی که انتخاب می کنند را ندارند، به خطر می اندازد.