محمد زارع اظهار داشت: با توجه به انجام قرعه‌کشی و مشخص شدن زائران اصلی و ذخیره، پذیرفته‌شدگان می‌بایست با مراجعه مجدد به سایت لبیک و با استفاده از شناسه کاربری (کد ملی) و رمز عبور (شماره شناسنامه) نسبت به نهایی کردن ثبت‌نام خود اقدام کنند.


وی اضافه کرد: زائران دانشگاهی بعد از نهایی کردن ثبت‌نام، باید هر چه سریع‌تر با مراجعه به واحدهای استانی عمره و عتبات دانشگاهیان در سراسر کشور نسبت به ادامه مراحل اعزام اقدام کنند.


معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: در صورت مراجعه نکردن دانشگاهیان به سایت برای نهایی کردن ثبت‌نام، امکان دریافت وام و واریز هزینه سفر وجود ندارد و به منزله انصراف تلقی خواهد شد.


وی در خصوص اعطای وام 10 میلیون ریالی به زائران عتبات دانشگاهی نیز گفت: مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با بانک ملت با موضوع تأمین و اعطاء تسهیلات به زائرین عتبات دانشگاهیان امروز سه‌شنبه 15 دی ماه برگزار خواهد شد و بعد از برگزاری این مراسم شرایط کامل در خصوص اعطاء وام به اطلاع زائرین گرامی خواهد رسید.


زارع در خصوص زائرین ذخیره نیز گفت: زائران ذخیره باید تمامی مراحل ثبت‌نام را مانند زائران اصلی انجام و مدارک را در موعد مقرر تحویل دفاتر استانی ستاد دهند. اعزام این دسته از زائران منوط به انصراف نفرات اصلی است؛ اما زائران ذخیره‌ای که مدارک را به موقع تحویل دهند، شانس بیشتری در اعزام خواهند داشت.