به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، مسوول فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرزگفت: برآورد اولیه ساخت ضریح حضرت حبیب ابن مظاهر علیه السلام 4 میلیارد تومان بوده است که مراحل ساخت آن در مصلای شهرستان کرج ادامه دارد.

آخوندی با اشاره به این که این ضریح از طریق کمک‌های مردمی استان البرز تقدیم خواهد شد، افزود: ابعاد این ضریع مشابه ضریح کنونی مرقد مطهر حبیب ابن مظاهر است.
وی گفت: مجری طرح آقای اسکندرپور از شاگردان هنرمند برجسته فرشچیان است که بدون دریافت هیچ هزینه ای کار نظارت بر ساخت را به عهده دارد.
آخوندی گفت: بنا داریم این ضریح طی مراسمی در شهرهای کشورمان حرکت داده و سپس وارد کربلای معلی شود.
این ضریح به مساحت 8. 60 مترمربع، با ارتفاع 3 متر به طول 2. 60 متر و با عرض 1. 70 متر دارای 9 پنجره و 1 درب است که حدود 1000 کیلو گرم نقره، 3 کیلوگرم طلا، 500 کیلو گرم مس، 100 کیلو گرم استیل و 12 متر مکعب چوب ساج برای ساخت آن استفاده شده است.
حبیب بن مظاهر اسدی علیه السلام یکى از یاران با اخلاص امام حسین علیه السلام، از اصحاب پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و از خواص امیرالمؤمنین على بن ابى طالب علیه السلام بود که در تمامى جنگهاى آن حضرت ملتزم رکاب بود و پس از شهادت حضرت على علیه السلام به خدمت امام حسن مجتبى علیه السلام شتافت و پس از وى در خدمت امام حسین علیه السلام بود.
او سرور و بزرگ قوم بنى اسد بود و امام حسین علیه السلام در روز عاشورا او را فرمانده جناح چپ لشکر خود نمود.
او بعد از طلوع آفتاب به لشکر ابن زیاد حمله کرد و شصت و دو نفر از لشکریان دشمن را کشت و سرانجام خود نیز در سن هفتاد و پنج سالگى به‏ شهادت رسید.
امام زین العابدین علیه السلام هنگام دفن، او را همراه با سایر شهدا دفن نکرد و قبر جداگانه‏اى درون حرم مطهر امام حسین علیه السلام به او اختصاص داد.
زائران حرم مطهر امام حسین علیه السلام ابتدا به قبرحبیب بن مظاهر علیه السلام مى‏رسند و بر وى سلام مى‏کنند، گویى که او دربان حرم مطهر امام حسین علیه السلام است.

 


به نقل از خبرگزاری حج