به گزارش «سایت تخصصی امام حسین علیه السلام»،  اصغر حقی‌پور، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان لرستان در‌خصوص طرح رهپویان کربلا گفت: همزمان با فرا‌رسیدن ایام محرم طرح رهپویان کربلا در استان لرستان اجرا می‌شود که در قالب این طرح نذورات و هدایای مردمی برای بازسازی عتبات عالیات در شهرستان‌ها و روستاهای استان جمع‌آوری می‌شود.

وی همچنین از اجرای طرح خیران حریم نور در این استان خبر داد و افزود: این طرح در راستای بازسازی حرم‌های مطهر نجف، کربلا، کاظمین و سامرا در استان لرستان اجرا می‌شود.

حقی‌پور با بیان اینکه مردم استان می‌توانند مشارکت خود را در این زمینه به‌صورت ماهانه، سالانه و یا دائم داشته باشند، اضافه کرد: مردم می‌توانند با ثبت ‌نام در این طرح کمک‌های نقدی خود را برای بازسازی عتبات عالیات پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح برای اولین بار در کشور در استان لرستان آغاز شده است و امیدواریم که در سراسر کشور نیز تعمیم داده شود، به اجرای طرح 40 منبری در ایام محرم توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: این طرح که مختص خرم‌آباد است در ایام محرم سال‌ جاری بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اجرا می‌شود.

 


به نقل از ایکنا