به گزارش وب‌سایت کرب و بلا، این فیلم آماتوری 50 ثانیه‌ای، طوفانی از غبار را نشان می‌دهد که در حال نزدیک شدن به مرکز شهر کربلا و حرمین شریفین است.

 

فیلم زمانی که طوفان به حریم حرم‌ها می‌رسد قطع می‌شود. 

 

باشگاه خبرنگاران جوان با انتشار این فیلم، تاریخ وقوع این طوفان را هشتم خردادماه اعلام کرده است و می‌نویسد،‌«دیروز طوفان شن مناطقی از عراق از جمله شهر کربلا را درگرفت. این طوفان تا به مرقد امام حسین(ع) و برادرش ابوالفضل عباس(ع)رسید،تغییر جهت داد.»

 

این در حالی است که در گزارش آب‌وهوای شهر کربلا در روزهای گذشته خبری از وقوع طوفان وجود ندارد. همچنین زائرانی که در چند روز گذشته در کربلا حضور داشتند به سایت کرب و بلا گفتند که شاهد وقوع چنین طوفانی در شهر نبوده و گزارشی مبنی بر تغییر جهت یا توقف طوفان در اطراف حرمین شریفین نشنیده‌اند. 
 

قابل‌ذکر است که هوای شهر کربلا از اواخر اردیبهشت‌ماه سال جاری به‌شدت غبارآلود بوده است. 

 

به گزارش السومریه نیوز، در هفته‌ی گذشته نزدیک به 1500 نفر در شهرهای بغداد و کربلا به علت غبارآلودگی هوا دچار اختناق شده‌اند. 

 

خبرگزاری حج در اواخر اردیبهشت‌ماه با انتشار تصاویری که شهر را تحت مهی غبارآلود نشان می‌دهند از زائرین عتبات خواست با ماسک در شهر تردد کنند. 

 

خبرگزاری حج نوشت سرخی هوا به‌واسطه وجود ذرات معلق خاک در هوای کربلا امروز بسیاری از افراد را مجبور به استفاده از ماسک کرد و طبق توصیه پزشکان زائران و به ویژه افراد مسن و کودکان حتی‌المقدور از پیاده‌روی بپرهیزند و تا فرونشستن آن در هتل‌های محل استقرار بمانند.